ILO Türkiye Ofisi

 • Interaktif Çalıştay

  ILO ve UNDP Gençler için Güçlerini Birleştiriyor!

  Pandeminin gençler üzerindeki etkisini değerlendirmek ve onların bu konuda seslerini duyurmak için güçlerini birleştiren ILO ve UNDP, Covid-19 sonrası dönemde gençlerin iş bulma süreçlerinde karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelebilmeleri ve en önemlisi motivasyonlarını sürdürmeleri için için kolları sıvadı.


  Çalıştaya kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

   
 • © Kivanc Ozvardar / ILO

  Yüksek becerili çalışanları desteklemek çarpan etkisi yaratıyor

  21 yaşındaki Roz Alothman, 26 yaşındaki Azat Hannan ve 20 yaşındaki Hashem Lahm Alajanji, sağlık alanında çalışan, yüksek azimli genç Suriyelilerden birkaçı. Onlar ILO Türkiye Ofisi’nin, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yakın işbirliğiyle yürüttüğü ana programlardan biri olan Kayıtlı İstihdama Geçiş Programı (KİGEP) kapsamında teşvik verilen şirketlerin 4.288 çalışanı arasında yer alıyorlar. Üç yıldan bu yana devam eden ve KİGEP “Plus” adıyla genişleyen program, hem Suriyelilere, hem de Türk vatandaşlarına verdiği istihdam desteğini büyütmeye devam ediyor.

 • Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü

  Mısırlı film yönetmeni, ILO toplumsal cinsiyete dayalı şiddet belgesel ödülünü kazandı

  Ödülü kazanan kısa film, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün ele aldığı temel toplumsal cinsiyet ve çocuk hakları sorunlarını işliyor.

 • Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğiyle Mücadelede Yeni Bir Dönem Başlıyor

  Avrupa Birliği Fonuyla Desteklenen Proje, Alanında Türkiye’nin En Büyük Projesi Olacak.

 • Dünya Çocuk Günü

  Kids United grubundan çocuk işçiliğine hayır şarkısı

  Fransız çocuk müzik grubu Kids United New Generation, ILO’nun çocuk işçiliğini sonlandırmaya yönelik küresel kampanyasına destek vermek üzere bir şarkı hazırladı. Şarkı, bu konuda harekete geçilmesinin aciliyetinin altını çiziyor, dünyadaki tüm hükümetlere ve kurumlara daha fazla şey yapılması gerektiği çağrısında bulunuyor.

 • ILO-Ferrero ortaklığı, Türkiye’de fındık hasadında çocuk işçiliğini ortadan kaldırmayı hedefliyor

  Ferrero, Türkiye’de fındık hasadında mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin en kötü biçimlerinin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunacak 40 aylık projenin uygulanmasında ILO’yu destekliyor.