Україна

Адміністративна рада МОП ухвалила резолюцію щодо агресії Російської Федерації проти України

Резолюція, прийнята Адміністративною радою Міжнародної організації праці, закликає Російську Федерацію «негайно та беззастережно припинити агресію

News | 24 March 2022
© manhhai 
ЖЕНЕВА (Новини МОП) – Міжнародна організація праці прийняла резолюцію щодо агресії Російської Федерації проти України 42 голосами «за», 2 голосами «проти» та 8 утриманими. [Чотири не брали участі в голосуванні]

У резолюції з 27 пунктів , запропонованій 47 державами-членами, висловлюється «серйозна стурбованість повідомленнями про жертви серед цивільного населення та напади на цивільні об’єкти, а також серйозний вплив на працівників і роботодавців, які ризикують своїм життям продовжуючи працювати та функціонувати, в тому числі під час нападів на лікарні, школи, транспортну інфраструктуру, підприємства та атомні електростанції, що ще більше погіршився через відсутність гуманітарного доступу».

Вона визнає «величезні масштаби» внутрішньо переміщених осіб і біженців, змушених покинути свої домівки, робочі місця, підприємства, громади та країну, і заявляє, що «агресія Російської Федерації проти України, що триває за підтримки білоруського уряду, є вкрай несумісною з цілями та завданнями Організації та принципами, які регулюють членство в МОП».

Висловлюючи «непохитну підтримку» тристоронніх учасників в Україні – працівників, роботодавців та її демократично обраного уряду – резолюція закликає Російську Федерацію «негайно та беззастережно припинити свою агресію, вивести свої війська з України, припинити страждання, які вона завдає народу України, а також утримуватися від будь-якої подальшої незаконної погрози силою чи застосування сили проти будь-якої держави-члена та стати на шлях мирного врегулювання відповідно до Статуту ООН та міжнародного права».

Адміністративна рада вирішила, що МОП має тимчасово призупинити надання Російській Федерації технічного співробітництва, за винятком гуманітарної допомоги.

Запрошення Російської Федерації на дискреційні наради експертів, конференції та семінари, склад яких визначається Адміністративною радою, буде припинено.

Резолюція також просить МБП розглянути варіанти забезпечення технічного співробітництва або допомоги всім іншим країнам регіону, які охоплені московським офісом МОП, включно з можливим переміщенням Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Східної Європи та Центральної Азії поза межі Російської Федерації.