Орієнтири щодо попередження виробничого стресу

Стрес, пов'язаний з на роботою, – одна з найважливіших проблем у багатьох країнах. Стрес має багато негативних наслідків, зокрема таких, як захворювання системи кровообігу та шлунково-кишкового тракту, інші фізичні, психосоматичні та психосоціальні проблеми. Ці наслідки, в свою чергу, можуть призводити до зниження продуктивності праці.
Саме тому вкрай важливо оптимізувати умови та організацію праці. Це видання містить легкі в застосуванні орієнтири для виявлення стрес-факторів у трудовій діяльності та пом’якшення їхнього шкідливого впливу. У виданні також надаються поради щодо поєднання оцінки ризиків із процесом запобігання стресу. Орієнтири, що містяться у цьому виданні, в цілому являють собою приклади позитивних практик для підприємств та організацій, та будуть особливо корисними для тих підприємств та організацій, що бажають включити попередження стресу до своєї загальної політики з безпеки та гігієни праці та систем управління. Кожний орієнтир, що супроводжується ілюстрацією, описує дію, вказує чому вона необхідна, як її проводити, надає подальші поради та зосереджує увагу на моментах, що варто запам’ятати.
Ця публікація стане цінним посібником для органів влади, керівників підприємств та організацій, практиків з питань безпеки та гігієни праці, та всіх, хто цікавиться питаннями запобігання виробничому стресу.