Інспекція праці

Рішення Адміністративної ради МОП посилить інспекцію праці

Нові керівні принципи з інспекції праці доповнять чинні конвенції Міжнародної організації праці та посилять повагу до трудових прав у сфері праці.

Новини | 17 березня 2022
ЖЕНЕВА (Новини МОП) – Адміністративна рада Міжнародної організації праці затвердила пакет керівних принципів з інспекції праці.

Керівні принципи, що стосуються організації, структури, компетенцій та функціонування інспекції праці, є важливою віхою для вдосконалення інспекції праці. Це, своєю чергою, матиме позитивний вплив на застосування міжнародних трудових норм.

Вони доповнюють Конвенцію 1947 року про інспекцію праці (№ 81) та Конвенцію 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві (№ 129) і покликані допомогти державам-членам МОП у реалізації положень цих конвенцій, кінцевою метою чого є поступове посилення поваги до трудових прав в умовах сучасної сфери праці.

Рішення про затвердження керівних принципів ухвалено на тристоронній нараді експертів, яка відбулася 13-16 грудня 2021 року.

Це перший міжнародний документ такого характеру, що не має обов’язкової сили, схвалений урядами, роботодавцями та працівниками.