Український студентський фестиваль реклами 2021

Дистанційні й офісні працівники мають рівні права — Анастасія Козак

Анастасія Козак — бакалавр Київського національного університету технологій та дизайну. Восени 2021 року Анастасія взяла участь в Українському студентському фестивалі реклами, щоби випробовувати свої сили в моушн-дизайні. У результаті — здобула третє місце в номінації «Виходь на світло — декларуй працю!», яку підтримав Проєкт МОП, що фінансується ЄС, та ще й дізналася багато корисного про дистанційну роботу. Подробиці — нижче.

Різні умови, але рівні права

Я обрала тему про дистанційних працівників, тому що вона надзвичайно актуальна. Через карантинні обмеження багато офісних працівників перейшли на дистанційну роботу. Більш того, я сама планую працювати дистанційно.

Коли я уважно вивчала інформаційні матеріали та приклади відео, які надав Проєкт МОП, то дізналася, що дистанційні й офісні працівники мають рівні права — за умови офіційного працевлаштування. Тому вирішила розказати про це іншим.

Я намагалася цікаво і з гумором показати, що навіть за різних умов праці дистанційний і офісний працівники однаково працюють за комп’ютером і мають визначений робочий час. Що дистанційні працівники не мають присвячувати роботі весь вільний час і постійно бути на телефоні. Вони можуть їздити у відпустку, а як що трапиться — узяти лікарняний.



Також для мене стало відкриттям, що роботодавець має надавати дистанційним працівникам обладнання та програмно-технічні засоби або компенсувати їхню вартість.

Ще до участі у фестивалі я розуміла важливість задекларованої праці. Але тепер я знаю більше нюансів і буду уважніше перевіряти умови, які пропонує роботодавець.

Ми звикли вважати, що офісні працівники більш серйозні, у костюмах, а в дистанційників усе по-домашньому і легше. Але це не так. І ті й інші працюють однаково й не треба когось ставити вище, а когось нижче за правами. Має бути повага до всіх.

Більше історій.