Підтримка у забезпеченні належної відповіді на пандемію COVID-19

У травні 2020 року відбулися вебінари «Пандемія COVID-19: як заходи з безпеки і здоров’я на робочому місці пом’якшують наслідки». Майже 5000 експертів (інспекторів праці та представників працівників і роботодавців) під час трьох вебінарів отримали доступ до актуальної інформації про те, як заходи з БЗР можуть пом'якшити вплив COVID-19 на безпеку і здоров'я працівників та забезпечити сталість бізнесу.

Сергій Біленький, Федерація роботодавців України

Що таке COVID-19 для роботодавців? Це виклик. Це стало несподіванкою для нас, і ми не знали, з чого почати: як захистити людей, як захистити бізнес? Вдячний МОП, яка швидко відреагувала та розробила допоміжні матеріали. Заходи Проєкту дуже корисні. Ми вже адатувалися до нових норм національного законодавства, самостійно намагаємося вивчати світовий досвід, але зараз дуже важливо отримати найкращі світові практики та впроваджувати їх в Україні. "

Сергій Біленький, Федерація роботодавців України
Тетяна Горюн, Федерація профспілок України

Цей вебінар, проведений спільно із профспілками і для них, дав можливість зробити багато практичних кроків: профспілки розробили проєкт Меморандуму про співпрацю у подоланні соціально-економічної кризи, викликаної пандемією, зокрема щодо заходів захисту життя і здоров’я працівників, запобігання поширенню коронавірусної хвороби серед них та подолання її наслідків. Членські організації ФПУ отримали матеріали, розроблені на основі наданої інформації. Сподіваємося на подальшу співпрацю щодо гармонізації національного законодавства із законодавством ЄС у сфері безпеки праці та охорони здоров’я працівників."

Тетяна Горюн, Федерація профспілок України
Олена Нікітенко, Черкаське територіальне управління Держпраці

Проєкт ЄС-МОП провів онлайн-тренінги для 1187 інспекторів праці щодо того, як заходи з безпеки і здоров’я на роботі пом’якшують наслідки COVID-19. У вересні 2020 року до Управління Держпраці звернулася відповідальна особа з охорони праці однієї з лікарень м. Черкаси, що зазначила значне зростання кількості працівників лікарні, які захворіли на коронавірусну хворобу під час виконання професійних обов’язків. Наші інспектори праці одразу ж відреагували та детально роз’яснювали керівникам і працівникам лікарень, як реорганізувати систему безпеки й здоров’я на роботі, щоби знизити ризики зараження та убезпечити від зараження лікарів та інших працівників. Далі ми розширили проведення онлайн-тренінгів. Наші інспектори праці провели дистанційне навчання для 12 керівників і працівників 28 закладів охорони здоров’я області. На мою думку, тренінги ЄС-МОП не лише дали змогу нашим інспекторам праці ознайомитися з найкращими практиками БЗР, але й запобігли поширенню COVID-19."

Олена Нікітенко, Черкаське територіальне управління Держпраці
Юлія Пономарьова, Управління Держпраці в Миколаївській області

На початку епідемії коронавірусної інфекції в Україні виникало багато питань від роботодавців. Що робити? Як далі працювати? Працівники хворіють − які заходи вживати? Тренінги Проєкту ЄС-МОП допомогли нам, державним інспекторам праці, впоратися з цією ситуацією. Корисними для моєї роботи були презентація Антоніу Сантуша, аналітична записка та посібник МОП для роботодавців «Безпечне повернення до роботи під час пандемії COVID-19». Я надсилала роботодавцям електронною поштою посилання на вебінар Антоніу Сантуша. І вони могли застосовувати поради, щоб визначати ризики й запобігати COVID-19 на роботі. Також під час перевірок визначала недоліки в організації робочого місця й надавала рекомендації. Тепер я впевнена, що кожне підприємство може визначити ризики, розробити та впровадити заходи запобігання поширення COVID-19 серед працівників.

Загалом усі семінари та навчання МОП та Управління Держпраці — очікувані та корисні, як методична допомога у набутті великого досвіду роботи, так і вміння використовувати цю інформацію. Дякую Вам за Вашу роботу!"

Юлія Пономарьова, Управління Держпраці в Миколаївській області
Роман Бица, Управління Держпраці в Тернопільській області

Коли почалася пандемія COVID-19, інспектор праці не завжди міг кваліфіковано відповісти на запитання роботодавців та працівників щодо роботи в умовах пандемії, зниження ризиків інфікування на робочому місці, безпечності умов праці тощо. Завдяки тренінгу та практичним рекомендаціям Проєкту ЄС-МОП інспектор праці під час інспекційних відвідувань впевнено інформує роботодавця та працівників про оцінку ризиків на робочому місці та прості профілактичні заходи проти коронавірусної хвороби. Такі заходи також цінні тим, що я сам дізнався про ефективні практики для запобігання зараженню."

Роман Бица, Управління Держпраці в Тернопільській області
Вікторія Полєнова, Управління Держпраці в Полтавській області

На вебінарі «Пандемія COVID-19: як заходи з безпеки й здоров'я на робочому місці пом'якшують наслідки» представники Управління поглибили знання щодо системи управління ризиками, заходів з безпеки й здоров'я на робочому місці, які пом'якшують наслідки впливу COVID-19. Також ми отримали рекомендації для захисту здоров'я працівників і багато іншої актуальної інформації. Чек-листи та порадники допомогли напрацювати запобіжні заходи, які надалі рекомендувались роботодавцям Полтавської області. Зараз ми маємо достатню базу для консультування, що дає впевненість у професійному майбутньому. Дякуємо вам за співпрацю."

Вікторія Полєнова, Управління Держпраці в Полтавській області
Катерина Жарська, Управління Держпраці в Рівненській області

Завдяки вебінару та порадникам інспектори отримали правдиву інформацію щодо COVID-19, а також значну кількість методичної інформації з питань визначення небезпеки, проведення оцінки ризиків та контролю за ними, проведення превентивних і захисних заходів для зниження ризику інфікування коронавірусом на роботі. Під час заходів контролю та інформаційно-роз'яснювальної роботи я більш впевнено та чітко можу надати роботодавцям загальні рекомендації щодо профілактики COVID-19 на роботі з врахуванням досвіду ЄС та Міжнародної організації праці, аби працівники та роботодавці могли працювати безпечно."

Катерина Жарська, Управління Держпраці в Рівненській області
Світлана Юревич, Управління Держпраці в Вінницькій області

Навчання від Проєкту ЄС-МОП дало відповіді на багато невизначених запитань щодо пандемії COVID-19, допомогло вибудувати чітку схему дій. При проведенні превентивних заходів на підприємствах області фахівці Управління постійно використовують посібники, пам'ятки та інші рекомендації з профілактики COVID-19, розроблені МОП. Особливо корисною у нашій роботі виявилася система управління ризиками. Ця інформація дає впевненість і допомагає краще здійснювати державний нагляд і контроль, всебічно проаналізувати причини нещасних випадків та професійних захворювань та розробити дієві рекомендації щодо їх запобігання." 

Світлана Юревич, Управління Держпраці в Вінницькій області
Віктор Пономарчук, Управління Держпраці в Житомирській області

На вебінарі «Пандемія COVID-19: як заходи з безпеки й здоров’я на робочому місці пом’якшують наслідки» мені особливо сподобалась презентація Антоніу Сантуша з реальними прикладами й чіткими рекомендаціями щодо БЗР. Також корисними у моїй превентивній роботі інспектора праці стали порадники для роботодавців різних сфер діяльності щодо профілактики інфікування коронавірусною хворобою на робочому місці. Порадники компактні, інформативні та доступні для перегляду та завантаження у будь-який час на сайті Проєкту. Я з легкістю можу використовувати усі інформаційні матеріали, підготовлені МОП, у своїй професійній діяльності під час надання консультативної й технічної допомоги роботодавцям і працівникам, а також застосовувати на практиці набуті знання. Це значно полегшує мою повсякденну роботу інспектора праці."

Віктор Пономарчук, Управління Держпраці в Житомирській області
Інші відгуки