З думкою про майбутнє: як працівниця з Маріуполя дбає про гідну пенсію

Роки летять нестримно. Не встигнете озирнутися, як прийде час виходити на пенсію і пожинати плоди своєї праці. І саме зараз варто подбати про те, якими вони будуть.

Стаття | 18 лютого 2021
У межах інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло!» інспектори праці поспілкувалися з працівницею з Донецької області, яка нещодавно уклала трудовий договір і вже відчуває переваги задекларованої праці.


Тетяні 54 роки, вона працює продавчинею у магазині одягу в Маріуполі. У липні 2020 року роботодавець уклав із нею трудовий договір, почав сумлінно сплачувати податки і єдиний соціальний внесок.

Приємно усвідомлювати себе працівницею з правами і соціальними гарантіями, а не лише обов’язками. Уперше за останні роки я отримала лікарняні. Хоча донедавна на час хвороби мала брати відпустку за власний рахунок або сподіватися на милість роботодавця. Це незрівняні відчуття: просити та очікувати або отримати належне, передбачене законом. Почуваю себе дійсно захищеною зараз"

розповідає Тетяна.

Незабаром Тетяна досягне пенсійного віку. На допомогу родичів годі розраховувати, тому статус оформленого працівника дає їй упевненість у завтрашньому дні. Адже лише задекларована праця дозволяє накопичити трудовий стаж і лише офіційна зарплата вливає на розмір майбутньої пенсії.

Сподіваюся, що оформлення трудових відносин вплине на підвищення розміру майбутньої пенсії. Дуже хочеться мати можливість жити гідно в похилому віці"

зізнається Тетяна.

Дізнайтеся більше про переваги задекларованої праці на сайті Держпраці. Потрібна консультація – зверніться до інспектора праці.

Інформаційну кампанію «Виходь на світло!» підтримує проєкт ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Інші історії