Вчасно виправлена помилка: як підприємниця з Луганської області уникнула штрафу за неоформлених працівників

Коли починаєш власний бізнес, помилок не уникнути. Головне – вчасно їх виправити. У межах інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло!» інспектори праці допомагають роботодавцям правильно оформити трудові відносини і запобігти штрафам.

Стаття | 18 лютого 2021
Наталія нещодавно переїхала до України. Півтора року тому вона стала приватною підприємницею і почала надавати послуги з догляду за людьми похилого віку. Перший бізнес, чимало нюансів, а поради спитати ні в кого. Одного дня до неї завітали інспектори праці з Держпраці.

«Почувши слово “перевірка”, я розхвилювалася. Мене спитали, чи маю найманих працівників, і я відразу зрозуміла, що про це я не подбала», – розповідає Наталія.

Інспектори праці пояснили їй, що роботодавцями можуть вважатися не лише компанії, але й фізичні особи і приватні підприємці, якщо на них працюють люди. А оскільки Наталія мала помічників, вона повинна була укласти з ними трудовий договір.

«Я в усьому дотримуюся правил, але у цій ситуації помилилася. Я попросила інспекторів дати мені трохи часу, щоб усе зробити правильно, і відразу оформила трудові відносини із двома моїми працівниками: кухарем і адміністратором. Було нескладно, я впоралася за кілька днів», – каже підприємниця.

Відтепер Наталія офіційно виплачує працівникам зарплату, сплачує податки і єдиний соціальний внесок, дотримується соціальних гарантій, встановлених трудовим законодавством. Працювати стало спокійніше, оскільки в неї більше немає страху перед перевірками.


«Я вдячна інспекторам, які ввічливо і доступною мовою пояснили вимоги. Я поки ще погано розумію українську мову, тому для моєї зручності інспектори переходили на російську», – каже Наталія.Дізнайтеся більше про переваги задекларованої праці на сайті Держпраці. Потрібна консультація – зверніться до інспектора праці.

Інформаційну кампанію «Виходь на світло!» підтримує проєкт ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Інші історії