Остання крапля: чому працівниця зі Львова вирішила «вийти на світло»

Чимдалі більше українців не хочуть бути заручниками незадекларованої праці: працювати понаднормово без оплати, не мати відпусток і доступу до лікарняних та інших соціальних гарантій. Але щоб перейти від слів до дій, декого треба підштовхнути. Для львів’янки Олени (ім’я змінено) таким «магічним пенделем» стала інформаційна кампанія Держпраці «Виходь на світло!».

Стаття | 18 лютого 2021
Від самого початку професійної діяльності Олена працювала без трудового договору. З кожним роком вона помічала все більше недоліків таких умов праці, усе частіше відчувала себе ошуканою.

У відпустки я ходила максимум до двох тижнів. Їх потрібно було випрошувати, а відпускних не платили. Під час звільнення я не отримувала жодних виплат, тобто ми фактично працювали тільки за погоджену зарплату “в конверті”. Якщо хворіли, то мали брати відпустку за власний рахунок"

розповідає Олена
Декілька місяців тому вона поспілкувалася з інспекторами праці, які дали їй буклет «Виходь на світло!». Спочатку Олена не звернула на нього уваги, але вдома вирішила прочитати. Дізналася, що таке незадекларована праця і які переваги мають працівники, чия праця задекларована. Після цього вона остаточно вирішила, що варто шукати нову роботу, на якій з нею буде укладено трудовий договір.

Мені пощастило – за кілька місяців я знайшла роботу за фахом і змогла офіційно працевлаштуватися. Нарешті я відчуваю стабільність і впевненість у завтрашньому дні. І раджу всім працювати лише офіційно. Усе-таки це безпека і соціальні гарантії"

говорить Олена
Дізнайтеся більше про переваги задекларованої праці на сайті Держпраці. Потрібна консультація – зверніться до інспектора праці.

Інформаційну кампанію «Виходь на світло!» підтримує проєкт ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Інші історії