Роз’яснити і порадити: як інспектори праці Волинської області допомогли роботодавцю і працівнику «вийти на світло»

Задекларована праця має безліч переваг як для роботодавців, так і для працівників, але не всі про них знають.

Стаття | 18 лютого 2021
У межах інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло!» інспектори праці навідуються до роботодавців і працівників по всій Україні, щоб розповісти їм, коли і як потрібно оформлювати їхні трудові відносини, які соціальні гарантії мають працівники і які штрафи доведеться заплатити за порушення законодавства.

Підвищення обізнаності виявилося ефективним, оскільки все більше роботодавців офіційно оформлюють своїх працівників.

Фізична особа-підприємець Марія (ім’я змінено) нещодавно відкрила квіткову крамницю у Ковелі. За браком попереднього досвіду в бізнесі вона не знала про свій обов’язок оформлювати трудові відносини з працівниками. Саме тому вона наймала продавців без укладання трудового договору.

Коли одного дня до крамниці навідався інспектор праці, Марія злякалася. На її подив інспектор прийшов не з перевіркою, а для бесіди. Він доступно розповів про переваги декларування праці, надав інформаційні буклети і відповів на запитання.

Здебільшого я торгую сама, але інколи залучаю помічників. Після роз’яснень інспектора вирішила оформити одного працівника. Відтепер я можу проводити закупівлю товарів, вирішувати власні справи і зайвий раз не хвилюватися. У майбутньому також укладатиму трудові договори, а в разі виникнення запитань – звертатимуся за консультацією до Держпраці"

каже Марія
Підписавши трудовий договір, Марія одним пострілом вбила двох зайців: полегшила собі ведення бізнесу і забезпечила комфортніші умови для продавчині. І хоча спочатку працівницю оформлення трудових відносин не хвилювало, невдовзі вона відчула різницю.

Інспектор праці розповів мені, що без трудового договору я втрачу стаж, не матиму відпустки, а в разі хвороби не отримаю лікарняний. Тому я відразу погодилася на пропозицію роботодавця укласти трудовий договір. І нітрохи про це не шкодую. Я офіційно оформлена, вчасно отримую зарплату і захищена від незаконного звільнення. Без сумніву, задекларована праця – це набагато краще!"

вважає працівниця.
Дізнайтеся більше про переваги задекларованої праці на сайті Держпраці. Потрібна консультація – зверніться до інспектора праці.

Інформаційну кампанію «Виходь на світло!» підтримує проєкт ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Інші історії