Haberler / Duyurular

Eylül 2015

 1. Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi paydaş toplantısı 25 Ağustos 2015 tarihinde Ordu’da yapıldı.

  04 Eylül 2015 Cuma

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” proje paydaşları bir araya gelerek projenin bugünkü durumunu ve gelecek adımları değerlendirdiler.

 2. Avrupa Çikolata Bisküvi ve Şekerleme Sanayi Kuruluşu (CAOBISCO) üyeleri fındık tarımında çocuk işçiliğinin sonlandırmasına yönelik çalışmaları yerinde inceledi.

  04 Eylül 2015 Cuma

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” çalışmalarını destekleyen Avrupa Çikolata Bisküvi ve Şekerleme Sanayi Kuruluşu (CAOBISCO) üyelerinden oluşan bir heyet proje kapsamında fındık tarımında çocuk işçiliğinin sonlandırılmasına yönelik çalışmaları incelemek ve proje paydaşları ile görüşmeler yapmak üzere Ordu’ya geldi.

 3. Çilimli Sosyal Destek Merkezi’nde sezon sonu gösterisi için provalar tüm hızıyla devam ediyor.

  04 Eylül 2015 Cuma

  Çilimli Sosyal Destek Merkezi’nin öğrencileri taşımalı sistem ile civar köylerden geliyor. Destek merkezinde müfredata bağlı verilen derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetler ile çocukların okulla olan bağı güçlendiriliyor.

 4. Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi paydaşları Batı Karadeniz Bölgesi’ni ziyaret etti.

  04 Eylül 2015 Cuma

  Proje paydaşlarının “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında gerçekleştirilen saha ziyaretleri 27-28 Ağustos 2015 tarihlerinde Batı Karadeniz Bölgesi’nde devam etti. Başından beri projenin destekçileri arasında yer alan Hollanda Hükümetini temsilen Hollanda Kraliyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Govert Visser de heyete katıldı.

 5. ILO G20’nin büyümeye, yeni işler yaratılmasına ve eşitsizliklerin azaltılmasına öncelik tanımasını memnuniyetle karşılıyor

  04 Eylül 2015 Cuma

  ILO Genel Direktörü bakanların “ücret belirleme mekanizmaları, sosyal diyalog kurumları, sosyal koruma sistemleri, istihdam hizmetleri ve aktif işgücü piyasası politikaları” aracılığıyla çok yönlü politikalar uygulama konusundaki mutabakatının önemini vurguladı

 6. ILO Genel Müdürü ve Türkiye’deki işçi konfederasyonları çalışma ve sendikal hakların nasıl geliştirilebileceğine ilişkin konuları görüştü

  03 Eylül 2015 Perşembe

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder’ın Türkiye’deki işçi ve kamu çalışanları konfederasyonlarıyla gerçekleştirdiği toplantı, çalışma yaşamında karşılaşılan güçlüklerin çözümünde sendikaların ve sosyal diyalogun taşıdığı önemi ortaya koydu

 7. ILO Genel Müdürü Guy Ryder: " İşsizlik ve gelir dağılımı eşitsizliğine karşı sosyal ve ekonomik politikalar bir arada yürütülmeli"

  03 Eylül 2015 Perşembe

  G20 kapsamında Türkiye’ye gelen ve CNNTurk’e konuşan ILO Genel Direktörü Guy Ryder, küresel anlamda çalışma hayatına dair en önemli sorunların işsizlik ve gelir dağılmı eşitsizliği olduğunu söyleyerek bu konuda dengeli dağılımı olan vergi ve ücret politikaları ile daha etkin sosyal koruma sistemlerini içeren sosyal ve ekonomik politikaların bir arada yürütülmesi gerektiğini ifade etti. Ryder ayrıca, Türkiye’de yüksek seyreden iş kazalarının önlenmesi için yasal düzenlemeler kadar, kazaları önleme kültürünün oluşturulmasının da elzem olduğunu ifade etti.

 8. ILO Genel Direktörü Türkiye’yi Ziyaret Ediyor

  01 Eylül 2015 Salı

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder’ın Türkiye ziyareti 22 yıl sonra ILO tarafından Genel Direktör düzeyinde Ankara’ya yapılan en üst düzey ziyaret olma özelliğini taşıyor

Ağustos 2015

 1. Mevsimlik işçiler ve fındık üreticilerinin çocukları Akçakoca Sosyal Destek Merkezi’nde beraber ders alıyorlar.

  25 Ağustos 2015 Salı

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” Akçakoca ayağında mevsimlik tarım işinden alıkonulan çocuklarla beraber fındık üreticilerinin çocukları da ders yapıyor. Proje kapsamında görev alan sosyal hizmet uzmanları bahçe ve ev, ev dolaşarak yeni öğrenci kayıt etmeye devam ediyorlar.

 2. Hendek Sosyal Destek Merkezi’ne her gün yeni öğrenci geliyor.

  25 Ağustos 2015 Salı

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında açılan Hendek Karadere sosyal destek merkezinde dersler başladı. Proje kapsamında çalışan 7 öğretmen gündüzleri sosyal destek merkezinde ders veriyor geceleri ise köy köy gezerek aile görüşmeleri yapıyorlar."