Haberler / Duyurular

Haziran 2019

 1. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi 6. Dönem Seminerleri Gerçekleşti

  26 Haziran 2019 Çarşamba

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinde gerçekleştirilen temel yaşam becerileri ve mesleki eğitim kurslarını tamamlayan faydalanıcıların katılımıyla Türkiye’de iş yaşamı ve temel haklara dair seminerler GESOB etkinlik salonunda 17 – 25 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

 2. Gaziantep Üniversitesi’nden İş Güvenliği ve Sağlığı Üzerine Ziyaret

  24 Haziran 2019 Pazartesi

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi faydalanıcılarına Gaziantep Üniversitesi tarafından iş güvenliği ve sağlığı temalı bir ziyaret gerçekleştirildi.

 3. Uluslararası Çalışma Konferansı, temel Sözleşme ve Bildirge'nin kabulüyle sona erdi

  21 Haziran 2019 Cuma

  ILO'nun Yüzüncüyılında düzenlenen Uluslararası Çalışma Konferansı, iki hafta süren çalışma oturumları sonunda, şiddet ve taciz hakkında dönüm noktası teşkil eden hukuk belgeleri ve çalışma yaşamının geleceği hakkında bir Bildirge’yi kabul etti.

 4. İşyerinde şiddet ve tacizle mücadeleye yönelik yeni uluslararası çalışma standardı kabul edildi

  21 Haziran 2019 Cuma

  Yüzüncüyıl Uluslararası Çalışma Konferansı, işyerinde şiddet ve tacizle mücadeleye yönelik yeni Sözleşme ve Tavsiye Kararını kabul etti.

 5. Türkiye’de ILO Mülteci Destek Programı - Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için Geçim İmkanlarının Desteklenmesi’nden alınan dersler

  19 Haziran 2019 Çarşamba

  Bu rapor, esas olarak Suriyeli mültecileri destekleyen, aynı zamanda Suriyeli olmayan mültecileri ve ev sahibi toplulukları da kapsayan Türkiye’de ILO Mülteci Destek Programı’ndan alınan dersleri incelemektedir.

 6. Çocuk İşçiliği ile Mücadelenin 100 Yılı

  19 Haziran 2019 Çarşamba

  12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün kuruluşunun 100. Yılı çerçevesinde 13-14 Haziran tarihlerinde Atakule’de sergi ve stant alanı açıldı.

 7. Çocuklar Çalışmamalı, Hayallerinin Peşinden Koşmalı!

  18 Haziran 2019 Salı

  12 Haziran "Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü" dolayısıyla Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğinde yerel, ulusal ve uluslararası paydaşların katılımıyla Ankara'nın Polatlı ilçesinde bulunan Sarıoba mevsimlik tarım işçileri yerleşim alanına (METİP) ziyaret gerçekleştirildi.

 8. Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Çalışanlarına Yönelik Eğitim Serisinin Sonuncusu Şanlıurfa’da Başladı

  17 Haziran 2019 Pazartesi

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı çalışanlarına yönelik Yabancıların Geçici ve Uluslararası Korunması, Çalışması, Teftiş Uygulamaları ile Yargı Süreçlerine İlişkin Eğitim serisinin sonuncusu Şanlıurfa’da başladı. Eğitim ile iş müfettişlerinin var olan kurumsal kapasitelerinin, uluslararası ve yargı süreçleri konularında da desteklenerek kamu, işveren ve çalışanlara rehberlik edecek şekilde güçlendirilmesi hedefleniyor.

 9. © Kivanc Ozvardar / ILO 2019

  ILO Yeni Bir Proje Başlattı

  17 Haziran 2019 Pazartesi

  Herkes için daha iyi istihdam standartları sağlamak ve temel kurumlara destek olmak için çalışmalar hızlanıyor

 10. Uluslararası Çalışma Örgütü, 2019 yılında, sosyal adaletin geliştirilmesi ve insana yakışır işlerin teşvikinin 100. yılını kutluyor

  12 Haziran 2019 Çarşamba

  Öte yandan, günümüzde halen 152 milyon çocuk işçi bulunuyor. Çocuk işçiliği neredeyse her sektörde ortaya çıkıyor, ancak söz konusu her 10 çocuktan 7’si tarımda çalışıyor.