Haberler / Duyurular

Eylül 2019

 1. Alaaddin’in Hikayesi. En uzun yolculuklar küçük bir adımla başlar derler, doğrudur...

  27 Eylül 2019 Cuma

 2. İbrahim, İsmail ve Alaadin... Hayata Fırsat Projesi ile Konya’da çıraklık eğitim programına dahil olan ve meslek edinmenin mutluluğuyla geleceğe umutla bakan üç gencin hikayesi…

  27 Eylül 2019 Cuma

 3. ILO ve İŞKUR Kadın İstihdamı İçin Güç Birliğine Devam Ediyor

  23 Eylül 2019 Pazartesi

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından 2019-2022 döneminde yürütülecek olan “Kadınların Daha Çok ve Daha İyi İş Fırsatlarına Erişimlerinin Desteklenmesi Projesi” çerçevesinde çalışma yaşamına katılmak isteyen kadınların desteklenmesi amaçlanıyor

 4. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi Seminerleri Gerçekleşti

  20 Eylül 2019 Cuma

  Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından yürütülen, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD) uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinde gerçekleştirilen temel yaşam becerileri ve mesleki eğitim kurslarını tamamlayan faydalanıcıların katılımıyla Türkiye’de iş yaşamı ve temel haklara dair seminerler GESOB etkinlik salonunda 9 – 17 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

 5. © Cia Pak / UN Photo 2019

  BM Genel Sekreteri, İklim Zirvesi’nde yeni istihdam girişimini ilan etti; ülkeleri katılmaya çağırdı

  18 Eylül 2019 Çarşamba

  Girişim, insanların işlerinin ve esenliğinin karbonsuz ekonomiye geçişin merkezinde olmasını sağlamak için bir yol haritası sunuyor.

 6. © UNWomen / Tayfun YILMAZ 2019

  Suriyeli, Türk ve Afgan kadınlar Gaziantep Gastronomi Festivalinde

  13 Eylül 2019 Cuma

  Her sene Gaziantep’de düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivaline SADA Kadın Kooperatifinden Suriyeli, Türk ve Afgan kadınlar yaptıkları yemekler ve ürettikleri ürünlerle katılıyorlar.

 7. ILO, İşgücü Göçü konusunda Küresel Medya Yarışması düzenliyor

  12 Eylül 2019 Perşembe

  Yarışma, göçmen işçilerin haklarını daha iyi savunmak amacıyla, işgücü göçü hakkında nitelikli haberciliği teşvik etmeyi hedefliyor.

 8. ILO Türkiye Ofisi Haber Bülteni - Özel Sayı

  09 Eylül 2019 Pazartesi

Ağustos 2019

 1. ILO Türkiye Ofisi ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) işbirliğinde hazırlanan “Sosyal Uygunluk” kitapçıkları yayınlanmıştır.

  29 Ağustos 2019 Perşembe

 2. SADA Kadın Kooperatifi Kapasite Geliştirme Eğitimlerine Devam Ediyor

  28 Ağustos 2019 Çarşamba