Haberler / Duyurular

Aralık 2019

 1. Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Olarak Ulusal ve Yerel Paydaşlar Buluştu

  19 Aralık 2019 Perşembe

  Ulusal ve yerel paydaşların katılım ve katkılarıyla mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin sona erdirilmesine yönelik 2019 yılı fındık hasat sezonu faaliyetleri, ilgili politikaların etkin uygulanması çerçevesinde tartışıldı.

 2. Hayatta kalmaktan fazlası: Kendine yeterliliği ve kayıtlı işleri arttırmak

  19 Aralık 2019 Perşembe

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Suriyelilerin kendilerine yeterliliklerini ve Türkiye ekonomisindeki üretkenliklerini güçlendirmenin yanı sıra, Türk vatandaşlarının da işgücü piyasasının dinamik değişkenlerine karşılık verebilme konusunda destekleme ihtiyacından hareketle istihdam edilebilirliği arttırmayı amaçlıyor. Bu bağlamda hayata geçen projelerden biri olan “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana Yakışır İş Fırsatlarının Desteklenmesi Projesi”, Suriyelilerin ve Türk vatandaşlarının kayıtlı işgücü piyasasına erişimlerini kolaylaştırıyor ve beceri ve yetkinliklerini güçlendirmeleri konusunda destek oluyor.

 3. ILO ve EBRD Çalıştayında Erken Çocukluk Bakım Hizmetlerinin Kadınlar için İnsana Yakışır İş Yaratma Potansiyeli Tartışıldı

  18 Aralık 2019 Çarşamba

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Tükiye Ofisi ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) erken çocukluk bakım hizmetlerine ilişkin Türkiye’de ve dünyada varolan iyi uygulama örneklerini incelemek ve bu örneklerin Türkiye’de yaygınlaşmasına dair neler yapılabileceğini ele almak amacıyla 12 Aralık 2019 tarihinde Ankara’da bir çalıştay gerçekleştirdi.

 4. “Çalışma Yaşamında Kadınlara Yönelik Şiddet ve Tacizle Mücadele El Kitabı” Yayınlandı

  18 Aralık 2019 Çarşamba

  Küresel düzeyde Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve UNWOMEN işbirliğinde hazırlanan ve her iki kurumun Türkiye Ofisleri tarafından Türkçe’ye kazandırılan “Çalışma Yaşamında Kadınlara Yönelik Şiddet ve Tacizle Mücadele El Kitabı” Aralık 2019’da yayınlandı.

 5. ILO, Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizle Mücadele Sözleşmesinin Onaylanması için Çağrı Yaptı!

  06 Aralık 2019 Cuma

 6. SADA Kadın Kooperatifi Üyeleri Genel Kurul Hazırlığı Üzerine Eğitim Aldı

  05 Aralık 2019 Perşembe

 7. ILO Türkiye Ofisi’nden “1919-2019, ILO-Türkiye İlişkilerinin Yüzyılı” Kitabı

  02 Aralık 2019 Pazartesi

  ILO Türkiye Direktörü Özcan: “Mevcut uluslararası sistemdeki en eski kuruluş olan ILO ile Türkiye arasındaki ilişkilerin 100 yıllık hikayesini anlatan bu kitap, çok bilinmeyen ama önemli bir süreci tarihi belgelerle ortaya koyan değerli bir çalışma oldu”. Prof. Dr. Mesut Gülmez tarafından kaleme alınan kitap, ILO-Türkiye ilişkilerini tarihi bir perspektifle ele alan kaynak bir kitap niteliğinde. Kitap, döneme ait bazı bilgi ve belgeleri ilk kez günyüzüne çıkarmış olma özelliği taşıyor.

Kasım 2019

 1. Çalışma Yaşamına Katılmak İsteyen Kadınların Desteklenmesini Amaçlayan ILO-İŞKUR Projesinde Yol Haritası Belirlendi

  29 Kasım 2019 Cuma

 2. ILO’nun Verdiği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimleri KARSAN’a Kadın İstihdamı Ödülü Getirdi

  29 Kasım 2019 Cuma

 3. © ILO 2020

  Çalışma standartlarının insanların yaşamına olumlu etkisi

  27 Kasım 2019 Çarşamba