Haberler / Duyurular

Mayıs 2019

 1. © S. Olsson/AltoPress/PhotoAlto 2019

  Liderlik konumundaki kadınlar işletmelerin daha iyi performans göstermesini sağlıyor

  22 Mayıs 2019 Çarşamba

  Yeni rapora göre, toplumsal cinsiyet çeşitliliği işletmelerde daha iyi sonuçlar getiriyor; yeteneklerin cezbedilmesini kolaylaştırıyor. Rapor ayrıca, toplumsal cinsiyet çeşitliliğinde süregiden eksikliğin ardındaki nedenleri inceliyor ve döngünün kırılması için öneriler sunuyor.

 2. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi Saya Kursu Faydalanıcılarından Fabrika Ziyareti

  10 Mayıs 2019 Cuma

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulan sayacılık atölyesi faydalanıcıları 9 Mayıs 2019 tarihinde Gaziantep Ayakkabıcılar Sanayi sitesindeki fabrikaları ziyaret etti.

 3. Türkçe Konuşma Atölyesi Faydalanıcılarından Gaziantep Üniversitesi’ne Ziyaret

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulan Türkçe Konuşma Atölyesi faydalanıcıları 8 Mayıs 2019 tarihinde Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesini ziyaret etti.

 4. Türkçe Konuşma Atölyesinde Mezuniyet Etkinliği Coşkusu

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren Türkçe Konuşma Atölyesi ilk mezunlarını verdi.

 5. Türkçe Konuşma Atölyesi Faydalanıcılarından Gaziantep Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne Ziyaret

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulan Türkçe Konuşma Atölyesi faydalanıcıları Gaziantep Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu.

 6. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi 5. Dönem Seminerleri Gerçekleşti

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinde gerçekleştirilen temel yaşam becerileri ve mesleki eğitim kurslarını tamamlayan faydalanıcıların katılımıyla Türkiye’de iş yaşamı ve temel haklara dair seminerler GESOB Etkinlik salonunda 22 Nisan- 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

 7. Mobilyacılık Eğitimi Aldı, Hayatı Değişti / NTV

  07 Mayıs 2019 Salı

 8. Hayata Fırsat Projesiyle Suriyeli Sığınmacılara Ücretsiz Mesleki Eğitimi Veriliyor / NTV

  07 Mayıs 2019 Salı

 9. ILO ekipleri “Hayata Fırsat” için sahada - Konya / Anadolu Ajansı

  07 Mayıs 2019 Salı

 10. ILO tarafından yürütülen mesleki eğitim kursuna katılan ve daha sonra çıraklık eğitimine yönlendirilen Boshra Shaal’in hikayesi

  07 Mayıs 2019 Salı

  Boshra, ILO tarafından yerel ortaklarla iş birliğinde yürütülen mesleki eğitimler ve Türkçe dil kurslarına katılan binlerce Suriyeliden sadece birisi. Esnaf ve Sanatkâr Odaları ve Mesleki Eğitim Merkezleri ile iş birliği halinde ILO, işletmelerin ve Suriyelilerin çıraklık sistemiyle ilgili bilgilendirilmesi, mesleki eğitim merkezleri ile özel sektör arasında bağlantılar kurmak suretiyle Suriyelilerin çıraklık programlarına erişimlerini destekliyor.