Haberler / Duyurular

Temmuz 2021

 1. © A. Gromico / ILO 2021

  ILO’ya göre COVID-19 sonrası toparlanma döneminde daha az sayıda kadın işlerine geri dönebilecek

  19 Temmuz 2021 Pazartesi

  Son hazırlanan politika notuna göre, küresel salgın döneminde kadınların uğradığı orantısız iş ve gelir kayıpları, yakın gelecekte de sürecek.

 2. Türkiye’de Çalışma Hayatında Cinsiyete Dayalı Ücret Eşitsizliğini Önlemek İçin Çalışmalar Yapan ILO Şirket Düzeyinde Eşit Ücret İçin Kolları Sıvadı

  15 Temmuz 2021 Perşembe

  Çalışma hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve cinsiyete dayalı ücret eşitsizliğinin önlenmesi için Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile cinsiyete dayalı ücret farkının hesaplanmasına ilişkin ortak bir rapor hazırlayan Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi bu sefer şirket düzeyinde cinsiyete dayalı ücret farkının ölçülmesi için çalışmalara başladı.

 3. ILO Türkiye Ofisinden 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü Kapsamında Bir Dizi Farkındalık Çalışması

  09 Temmuz 2021 Cuma

 4. Mutlu kadınlar ve başarıları!

  07 Temmuz 2021 Çarşamba

  Sınırlı Sorumlu Meryem Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, COVID-19 küresel salgını sonrasında kapsayıcı, dayanıklı yeşil toparlanma amacıyla, 20 Temmuz 2020 tarihinde ILO Türkiye’nin teknik desteği ve USBPRM’nin mali desteği ile, yedi kadın ortak tarafından kuruldu.

 5. İnsana Yakışır İş Nedir?

  07 Temmuz 2021 Çarşamba

 6. ILO Türkiye Ofisi Esnafa Destek Oluyor

  05 Temmuz 2021 Pazartesi

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi, Covid-19 salgınının ekonomik ve sosyal etkileri ile mücadeleye katkı verilmesi amacıyla, iki ayrı programla gelir kaybına uğrayan, başta esnaflar olmak üzere küçük ölçekli işletmelere toplamda 11 Milyon TL finansal destekte bulunuyor.

 7. Daha iyi bugünü ve geleceği birlikte inşa edelim!

  03 Temmuz 2021 Cumartesi

Haziran 2021

 1. Küresel işgücü göçü 5 milyon arttı

  30 Haziran 2021 Çarşamba

  ILO’nun yeni raporundaki tahminlere göre, 2017 ile 2019 yılları uluslararası göçmen işçi sayısı 164 milyondan 169 milyona yükseldi.

 2. ILO Türkiye ve Kolombiya, COVID-19 bağlamında mülteci ve göçmenler için insana yakışır işleri desteklemeye yönelik iyi uygulamaları paylaşmak için çevrimiçi bir eğitim başlatıyor

  25 Haziran 2021 Cuma

  “Mülteci ve karma göç bağlamlarında insana yakışır işleri desteklemek: Türkiye ile Kolombiya arasında Güney-Güney ve Üçlü İşbirliği (SSTC) girişimi” çerçevesinde yeni bir çevrimiçi eğitim başlatılıyor. Türkiye ve Kolombiya’dan üçlü ortakları bir araya getiren ILO-ITC eğitimiyle, insana yakışır işlere erişimi destekleyecek ulusal kapasiteleri güçlendirmek hedefleniyor.

 3. Şiddet ve Taciz Sözleşmesi’nin onaylanması için ILO küresel kampanyasına katılın

  25 Haziran 2021 Cuma

  İş yerinde şiddet ve taciz hakkında farkındalığı artırmayı ve hükümetleri ILO 190 sayılı Sözleşme’yi onaylamaya teşvik etmeyi hedefleyen kampanyaya halkın katılması için çağrı yapıldı.