110. Uluslararası Çalışma Konferansı

Komiteler ve genel kurula basın erişimi

Uluslararası Çalışma Konferansı 27 Mayıs Cuma, komite çalışmaları da 30 Mayıs Pazartesi günü başladı.

Medya danışma | 31 Mayıs 2022 Salı
CENEVRE (ILO Haber) – Gündem maddeleri arasında, 1998 tarihli ILO Çalışma Yaşamında Temel İlkeler ve Haklar Bildirgesi’nin değiştirilerek sağlıklı ve güvenli çalışma koşullarının dahil edilmesi var.

Çıraklık hakkında yeni bir uluslararası çalışma standardı oluşturma amacıyla, çıraklık konusunda ilk müzakere yapılacak.

Komiteler ayrıca, ILO Adil Bir Küreselleşme İçin Sosyal Adalet Bildirgesi takip mekanizmasının bir parçası olarak, insana yakışır iş, sosyal ve dayanışma ekonomisi, istihdamın stratejik hedefini görüşecekler.

Standartları Uygulama Komitesi (CAS) ise, 22 ülkenin davasını görüşecek.

Komitelere erişmek isteyen gazetecilerin communication@ilo.org‘a istek göndermesi gerekiyor. İstek, onaylaması için Komite başkanına iletilecek. CAS çalışmalarında görüntü veya fotoğraf çekilemeyecek.

Genel kurul toplantıları 6 ile 11 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Üst düzeyli Çalışma Yaşamı Zirvesi ise 10 Haziran’da toplanacak.

Basın, genel kurul toplantılarını çevrimiçi olarak veya Oda XX’in balkonundan izleyebilecek.

Oda XX’e girebilmek üzere communication@ilo.org/ +4179/593-1494’e istek gönderen fotoğrafçılar arasından seçilenlere bu erişim için izin verilecek. Seçili fotoğrafçılar karşılanacak, giriş ve çıkışlarına refakat edilecek. Konferans’ın fotoğrafları ILO Flickr sayfalarından indirilebilecek.

Alanın sınırlı olması nedeniyle, heyetlerin bir parçası olmayan video ekipleri, Palais ekipleri dahil, Oda XX’e alınamayacak. Genel kurulların görüntüleri ile yapılan konuşmaların münferiden indirilebilir görüntüleri, toplantılar sona erdikten kısa bir süre sonra ILO streaming platformu üzerinden sunulacak.