Basın Bilgi Notu

ILO, işgücü piyasası ve sosyal eğilimlerine ilişkin yeni analizi yayınlayacak

Medya danışma | 11 Ocak 2022 Salı
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), üçüncü yılına girmekte olan COVID-19 küresel salgınının küresel işgücü piyasasına etkilerini inceleyen “Dünyada İstihdam ve Sosyal Görünüm: Eğilimler 2022 (WESO Eğilimler)”in yeni baskısını yayınlayacak.

WESO Eğilimler raporu ve eşlik eden basın bülteni, 17 Ocak 2022 Pazartesi günü yayınlanacak. Rapor, krizin neden olduğu işgücü piyasası aksamalarının kapsamı ve sonuçlarını, sektörler ve işçi gruplarında küresel örüntüler, bölgesel farklılıklar ve sonuçlara ilişkin analizleri içeriyor.

Rapor ayrıca 2022 ve 2023 yılları için işgücü piyasası tahminlerini sunuyor ve Haziran 2021’de 187 ILO üye devleti tarafından kabul edilen “COVID-19 küresel salgınından kapsayıcı, sürdürülebilir, dayanıklı ve insan merkezli toparlanmaya yönelik Küresel Eylem Çağrısı”na dayanan bir toparlanma stratejisinin ilkelerinin ana hatlarını çiziyor.

Rapor ve ilgili tüm materyal, 17 Ocak günü 11.00 GMT (12.00 CET) saatine kadar AMBARGOLU olacak.

ILO Genel Direktörü Guy Ryder ve ILO Araştırma Departmanı Direktörü Richard Samans, 11 Ocak Pazartesi günü 10.00-11.00 Cenevre (09.00-10.00 GMT) saatleri arasında yapacakları ambargolu sanal basın toplantısında, çalışmanın bulgularını Cenevre’de yerleşik ve UNOG akrediteli muhabirlere sunacaklar.

Sanal basın toplantısına katılmak için login bilgileri, UNOG akrediteli muhabirlere önceden gönderilecek.

Tanınmış bölgesel basın mensupları, sanal basın toplantısını YouTube üzerinden izleyebilecek. İlgili link de önceden gönderilecek.

Basın toplantısının ses kaydı, basın toplantısı sona erdikten sonra, UNOG muhabirlerine ve diğer kayıtlı basın mensuplarına verilecek.

WESO Eğilimler’in ambargolu nüshaları, basın bültenin ve diğer materyal de, talep üzerine tanınmış basın mensuplarına sunulabilecek.

Daha fazla bilgi almak ve basın mülakatı randevusu için, ILO İletişim Departmanı ile temas kurunuz: newsroom@ilo.org

Yayın içeriği ve mülakat için:
multimedia@ilo.org