Çevrimiçi Seminer

İlk Defa Daha Kapsamlı Hesaplanan Cinsiyete Dayalı Ücret Açığına Dair Verilerin Yer Aldığı Raporu Tanıtacağımız Bir Webinar Düzenliyoruz

ILO Türkiye Ofisi tarafından, İsveç mali katkısıyla yürütülen “Kadınlar için Daha Çok ve Daha İyi İşler” Programı kapsamında, ilk defa daha kapsamlı olarak ve farklı kaynaklarla hesaplanan cinsiyete dayalı ücret açığına dair verilerin yeraldığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) işbirliğiyle hazırlanan ‘Cinsiyete Dayalı Ücret Farkının Ölçümü Raporu’nun tanıtımının yapılması ve Rapor’daki diğer önemli bulguların kamuoyuyla paylaşılması amacıyla 30 Eylül 2020 tarihinde saat 14:00’de bir webinar düzenlenecektir.

ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan ve TUİK Başkan Vekili Muhammed Cahit Şirin’in açılış konuşmalarını yapacağı webinarda ayrıca moderatörlüğünü ILO Türkiye Ofisi’nden Kıdemli Program Yöneticisi Ebru Özberk Anlı’nın gerçekleştireceği ve Ankara Üniversitesi’nden Doç. Dr. Emel Memiş ile TUİK’ten İşgücü Girdi Göstergeleri Grup Başkan Vekili Hüseyin Tancan Kaya’nin panelist olarak katılacağı, “Türkiye’de Cinsiyete Dayalı Ücret Farkı Hesaplamaları” konulu bir panel gerçekleştirilecektir.

30 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 14:00’de gerçekleştirilecek Webinar’a aşağıdaki linkten kayıt yaptırabilirsiniz:

https://ilo-org.zoom.us/webinar/register/WN_JbvuKbpsSQuweLebeD6u2Q