SADA Kadın Kooperatifinde Mutfak Dekor Sanatları Atölyesi Gerçekleştirildi

Haberler | 02 Ekim 2019 Çarşamba

Avrupa Birliği ve Japonya Hükümeti tarafından fonlanan, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından yürütülen, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) ile Sığımacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD) uygulama ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kuruluşu desteklenen SADA Kadın Kooperatifi dekorasyon ve sunum atölye çalışması gerçekleştirdi.

23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında SADA Kadın Kooperatifi mutfak atölyesinde gerçekleşen atölye çalışması, mutfak süsleme sanatının deneyimli şeflerinden Haşim Demirtaş’ı konuk etti. Mutfak dekor sanatları üzerine kitapları da bulunan Demirtaş beş gün boyunca SADA Kadın Kooperatifi üyelerine mutfak ürünlerinin sunum, sergilenme ve dekorasyonu üzerine uygulamalı çalışmalar gerçekleştirdi.


Dekorasyon üzerine çalışmalarda farklı malzemelerden kalıplarla çalışmaya başlayan kooperatif üyeleri daha sonrasında tereyağı, margarin, sebzeler ve meyveler üzerinde farklı dekorasyon ve süslemeler gerçekleştirdiler. Hazırladıkları ürünleri Haşim Demirtaş’ın katılımıyla cuma günü diğer atölyelerde çalışma yürüten kooperatif üyelerine de sergileme olanağı bulan mutfak atölyesi üyeleri, öğretici ve eğlendirici bulduklarını ifade ettikleri atölye çalışmasını başarıyla tamamladılar.