COVID 19 Sürecinde Ev İşçilerinin Sorunlarını Tartışacağımız Bir Webinar Düzenliyoruz

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi tarafından Türkiye’de insana yakışır koşullar içerisinde çalışan kadınların sayısını artırmak amacıyla İsveç mali katkısıyla yürütülen “Kadınlar için Daha Çok ve Daha İyi İşler” programı kapsamında 30 Haziran 2020 Salı günü bir webinar gerçekleştirilecektir.

Webinar’da, COVID 19 küresel salgınının en fazla etkilediği gruplardan biri olan ve en güvencesiz kesimler arasında yer alan ev işçilerinin salgın öncesi, salgın dönemi ve salgın sonrasında farklılaşan çalışma koşulları, Ev İşçileri için İnsana Yakışır İş Sözleşmesi çerçevesinde ele alınacaktır.

Açılış konuşmalarını ILO Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder’in yapacağı webinar’da ayrıca ILO Türkiye Ofisi Kıdemli Program Yöneticisi Ebru Özberk Anlı’nın moderatörlüğünde ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden Dr.Ceyhun Güler’in katılımıyla ‘Ev İşçiliğinin Türkiye’deki Görünümü’ konulu bir panel gerçekleştirilecektir.

30 Haziran 2020 Salı günü 11:30-12:30 saatleri arasında yapılacak Webinar’a katılım için aşağıdaki linkten kayıt yaptırabilirsiniz:

https://ilo-org.zoom.us/webinar/register/WN_yU4fu3z9QhOBue_njEEejg