COVID-19

Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя

Визнаючи масштабний виклик, який постав перед урядами, роботодавцями, працівниками та суспільством усіх країн світу в цілому щодо боротьби з пандемією COVID-19, Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений спалахам інфекційних захворювань у світі праці, з особливою увагою до нинішньої пандемії COVID-19.

Зростає занепокоєння щодо швидких темпів поширення коронавірусної інфекції у одних регіонах світу та щодо спроможності зберегти тенденцію до їх скорочення - в інших.
Уряди, роботодавці, працівники та їхні організації стикаються з колосальними викликами, намагаючись боротися з пандемією COVID-19 і забезпечити безпечні і здорові умови праці.
На додаток до нинішньої кризи, має місце стурбованість щодо відновлення діяльності у спосіб, який забезпечить підтримання прогресу, досягнутого в припиненні передачі інфекції.

Метою всесвітнього дня безпеки і здоров՚я на роботі є стимулювати національний тристоронній діалог із безпеки і здоров’я на роботі (БЗР). МОП використовує цей день для підвищення обізнаності щодо впровадження безпечної практики на робочих місцях і ролі, яку відіграють служби безпеки і здоров’я на роботі. Увагу також буде приділено середньо- і довгостроковій перспективі, включно з відновленням і забезпеченням готовності в подальшому, зокрема інтеграції відповідних заходів у системи та політику управління БЗР на національному рівні та рівні підприємств.

Необхідні особливі заходи для захисту мільонів медичних та інших працівників, що ризикують своїм життям кожного дня заради нас.Дистанційна робота вікдриває нові можливості для працівників продовжувати працювати.
Однак працівники повинні мати можливість обговорювати режими такої праці з тим, щоб поєднувати роботу із іншими обов՚язками, як от догляд за дітьми, хворими особами чи літнього віку, і звичайно ж мати час дбати про себе."

Генеральний директор МОП Гай Райдер