Social Security

Україна ратифікує основну Конвенцію соціального забезпечення МОП

В ході 105-ї сесії Міжнародної Конференції Праці, Україна стала 53-ою державою-членом МОП, що ратифікувала Конвенцію № 102 про мінімальні норми соціального забезпечення - ключовий міжнародний документ, що визначає всеосяжну і адекватну систему соціального забезпечення.

News | 06 June 2016
6 червня 2016 року, пан Павло Розенко, Віце-прем'єр-міністр України, здав на зберігання документ про ратифікацію Конвенції про соціальне забезпечення (мінімальні норми) 1952 року (№ 102) Генеральному директору Міжнародної Організації Праці ( МОП), пану Гай Райдеру. При отриманні документа про ратифікацію, пан Райдер підкреслив, що "ухваливши Конвенцію у всіх її дев'яти частинах, що охоплюють усі основні соціальні ризики, Україна зробила важливий крок вперед у забезпеченні рівня соціального захисту нарівні з принципами соціальної солідарності, доступності, відповідності та фінансової стійкості. Ратифікація також має сприяти в досягненні пріоритетів нещодавно прийнятої Програми Гідної Праці для України на період 2016-2019 рр".

У своїй заяві пан Розенко зазначив, зокрема, що його уряд "вдячний МОП за допомогу, надану при підготовці ратифікації Україною Конвенції № 102. Ратифікація цієї ключової Конвенції створює міцну правову основу для посилення системи соціального захисту в Україні в умовах економічної кризи та зовнішніх загроз. Це спонукає нас до більш тісної координації зусиль з МОП та іншими організаціями системи ООН для надання нашому міжнародному співробітництву потужного соціального виміру. У цьому ключі глобальна ініциатива ООН щодо запровадження національних мінімальних рівнів соціального захисту у світлі Рекомендації МОП № 202 дозволить поставити національний діалог з цього питання на міцну основу міжнародних стандартів соцального захисту".

Прийнята в 1952 році, Конвенція № 102 є міжнародним стандартом, який вплинув на всесвітній розвиток соціального забезпечення починаючи з другої половини ХХ-го століття й надалі. Ратифікація Конвенції активно сприяється МОП з метою збільшити число країн, що її ратифікували, до 60-ти на час сторіччя МОП в 2019 році. Триваюче значення Конвенції було нещодавно підтверджене прийняттям в 2012 році Рекомендації № 202 про мінімальний рівень соціального захисту, що закликає до створення основних гарантій соціального забезпечення для всіх потребуючих та їх поступового розвитку в комплексну і адекватну національну систему соціального забезпечення, побудовану за зразком Конвенції № 102.