Криза в Україні

МОП та ELA об’єднали зусилля для зменшення ризиків трудової експлуатації та торгівлі людьми для українців, які рятуються від війни

МОП уже розпочала інформаційну кампанію про небезпеки примусової праці, яка охопила 1,2 мільйона біженців та внутрішньо переміщених осіб

Новини | 7 жовтня 2022
© AFP
БУДАПЕШТ (Новини МОП) – Міжнародна організація праці (МОП) та Європейський орган із питань праці (ELA) об’єднали зусилля, щоб протидіяти ризикам торгівлі людьми, примусової та незадекларованої праці серед людей, які рятуються від війни в Україні.

На спільному семінарі обговорили найкращі практики та ключові рекомендації щодо кращого захисту біженців шляхом вдосконалення запобігання, захисту, судового переслідування та міжнародного співробітництва; проведення цільових інформаційних кампаній; заохочення перевірок у галузях найвищого ризику; та посилення співпраці між інспекціями праці, правоохоронними та судовими органами.

Семінар, який відбувся 4 жовтня 2022 року в Будапешті (Угорщина), об’єднав представників інспекцій праці та правоохоронних органів ЄС та інших європейських держав, які є пунктами транзиту чи призначення для біженців, які рятуються від конфлікту. У зустрічі також узяли участь представники Міністерства економіки та Міністерства соціальної політики України, Міністерства праці Молдови, Європолу, Євроюсту та Європейської Комісії.

З початку війни понад 7,5 мільйона українських біженців роз’їхалися Європою. Приблизно 85 % із них – жінки та діти. Вони можуть піддатися спокусі працювати без належних контрактів, залишитися без документів або опинитися в інших ситуаціях, де їх можуть експлуатувати. У крайніх випадках вони можуть стати жертвами примусової чи дитячої праці.

Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи надає консультативні послуги 18 країнам-членам для розроблення політики та програм, які сприяють збільшенню кількості та якості робочих місць для всіх жінок та чоловіків. МОП допомагає українським біженцям, включно з гуманітарною допомогою та фінансовою підтримкою. Вона також розробила інформаційну кампанію про небезпеки торгівлі людьми та примусової праці, яка на сьогодні охопила 1,2 мільйона внутрішньо переміщених осіб та біженців з України.

ELA спрямований на підтримку зусиль держав-членів щодо захисту переміщених осіб від ризику незадекларованої праці чи експлуатації на робочому місці. Його діяльність включає створення інформаційно-роз’яснювальних відеороликів для українських біженців і заохочення організації транскордонних інспектувань між країнами ЄС.

ELA був створений для допомоги державам-членам і Європейській Комісії в забезпеченні справедливої та ефективної трудової мобільності в межах ЄС, зокрема, шляхом підтримки організації транскордонних інспектувань. Цей орган також уповноважений сприяти співпраці в боротьбі з незадекларованою працею. ELA був заснований 31 липня 2019 року, а з вересня 2021 року постійно розташовується в Братиславі (Словаччина).