ОЦІНКА ПОТРЕБ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЗАЙНЯТОСТІ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ: Узагальнення результатів дослідження та рекомендації

У цьому звіті надається детальна кількісна та якісна інформація про потреби та можливості зайнятості внутрішньо переміщених осіб у нинішній економічній ситуації. Він також містить ряд політичних рекомендацій Державній службі зайнятості щодо можливих відповідей на поточні виклики.

Слідом за політичною та військовою кризою, що розгорнулася в Україні в листопаді 2013 року, МОП вжила особливих заходів у відповідь на невідкладні потреби тристоронніх партнерів у контексті нової політичної та соціально-економічної ситуації в Україні та для забезпечення належного місця соціальних питань та гідної праці в програмі відновлення. Зокрема, наслідки кризи породили наростаючу хвилю внутрішньо переміщених осіб, що мали невідкладні потреби у відновленні зайнятості. Цей виклик є багатоаспектним, оскільки ситуація із зайнятістю вже була достатньо крихкою, а економічні показники демонстрували негативну динаміку.

На цьому тлі уряд і соціальні партнери України звернулися до МОП по допомогу в розробці як короткострокових заходів забезпечення відновлення робочих місць з наголосом на внутрішньо переміщених особах, так і в розробці й реалізації політичних рішень довгострокового характеру, які б сприяли зниженню впливу на зайнятість фіскальної та монетарної консолідації.

Звіт “Оцінка потреб та можливостей зайнятості внутрішньо переміщених осіб в Україні” є ключовим продуктом технічної допомоги, що наданої МОП Державній службі зайнятості. У цьому звіті надається детальна кількісна та якісна інформація про потреби та можливості зайнятості внутрішньо переміщених осіб у нинішній економічній ситуації. Він також містить ряд політичних рекомендацій Державній службі зайнятості щодо можливих відповідей на поточні виклики.