Серія інформаційних матеріалів про психосоціальну підтримку на робочому місці у воєнний і післявоєнний час

З турботою про себе й кожного

Завантажуйте унікальну серію інформаційних матеріалів із питань психосоціальної підтримки на робочому місці в умовах воєнного й післявоєнного часу «З турботою про себе й кожного». Вони будуть корисні працівникам, лідерам підприємств, представникам профспілок, інспекторам праці. Над розробленням цих матеріалів працює Проєкт МОП, що фінансується ЄС, у консультації із національними партнерами – у відповідь на визначені потреби в Україні. Будь-які коментарі/зауваження/пропозиції щодо матеріалів вітаються та цінуються.

З турботою про себе

Методи психологічного відновлення у воєнний і післявоєнний час

 1. Коротко про важливе для працівників

  Ментальне здоров’я – це психологічний стан, при якому людина може реалізовувати свій потенціал, долати життєві стреси, продуктивно працювати та робити внесок у життя своєї громади. Дізнайтеся, як оцінити його.

 2. Інформаційний матеріал для працівників

  Турбота про ментальне здоров’я важлива для підтримки здорових стосунків із собою. У період війни та післявоєнний час це допоможе чітко мислити, реагувати та запобігти розвитку проблем. З чого складається така турбота й на що ми можемо впливати, щоб залишатися в ресурсному стані?

З турботою про кожного

Перша психологічна допомога співробітникам у воєнний і післявоєнний час

 1. Практичні поради

  Тут є важлива інформація як для лідерів підприємств, профспілок, інспекторів праці, які постійно спілкуються з працівниками, так і для самих працівників, які можуть вчасно підтримати колегу в скрутний момент.

 2. Контакти для отримання безоплатної психологічної допомоги

  Уникайте давати поради і ставити діагнози, натомість поділіться контактною інформацією та/або спрямуйте людину до ресурсів, де вона зможе отримати допомогу фахівця.

Психосоціальна підтримка на робочому місці у воєнний і післявоєнний час

 1. Інспектору праці про інформаційно-консультаційний супровід лідерів підприємств

  Інспектори праці мають швидкий і зручний доступ до працівників. Саме тому він/вона може ініціювати розмову про переваги політики й програми психосоціальної підтримки на рівні підприємств.

 2. Коротко про важливе для лідерів підприємств, профспілок

  Лідери можуть потребувати відповідних знань щодо організації психосоціальної підтримки співробітників. Дивіться контрольний перелік, який допоможе звернути увагу на ключові аспекти такої підтримки та визначити подальші кроки для позитивних змін.

 3. Інформаційний матеріал для лідерів підприємств, профспілок

  Психологічно здорові працівники – це ознака здорового робочого середовища. Коли навчання навичкам психологічного відновлення та управління стресом вбудовані в діяльність підприємства, працівники відчувають, що їх цінують і підтримують.

 4. Шаблон політики на робочому місці

  Цей шаблон допоможе вам розробити письмову політику щодо психосоціальної підтримки на робочому місці. Політику можна адаптувати до потреб підприємства/організації/установи.