Основні принципи й права у сфері праці

Адміністративна рада МОП обговорить питання безпеки та здоров’я на роботі на Міжнародній конференції праці 2022

На 110-й сесії Міжнародної конференції праці обговорять зміни до Декларації МОП основних принципів та прав у світі праці, які включатимуть питання безпеки та здоров’я на роботі.

Новини | 18 березня 2022
ЖЕНЕВА (Новини МОП) – Адміністративна рада Міжнародної організації праці (МОП) зробила важливий крок до можливого включення безпеки та здоров’я на роботі до основних принципів і прав у сфері праці.

Рада домовилася, що обговорення цього питання продовжиться на 110-й сесії Міжнародної конференції праці в червні 2022 року.

Якщо запропоновані зміни буде ухвалено, це означатиме, що всі держави-члени МОП будуть зобов’язані забезпечувати і заохочувати безпечні та здорові умови праці у такий самий спосіб і з такою самою рішучістю, що й стосовно чотирьох принципів, наразі закріплених у Декларації МОП основних принципів та прав у світі праці.

Такими чинними принципами є свобода асоціації та реальне визнання права на ведення колективних переговорів, скасування усіх форм примусової чи обов’язкової праці, реальна заборона дитячої праці та недопущення дискримінації в області праці та занять.

Ухвалена у 1998 році Декларація МОП зобов’язує держави-члени МОП дотримуватися цих основних принципів та прав у сфері праці й зміцнювати їх, навіть якщо вони не ратифікували відповідні конвенції.

Рішення Адміністративної ради відповідає зобов’язанням, викладеним у Декларації сторіччя МОП про майбутнє сфери праці, ухваленої у 2019 році для сприяння орієнтованого на людину підходу до формування майбутнього сфери праці.