Захист на кожен день: як трудовий договір зберіг роботу працівниці з Рівненської області

Понад 2 мільйони українців втратили роботу або пішли у вимушені відпустки під час карантину 2020 року. Найбільше постраждали ті, хто працював неофіційно, адже лише трудовий договір гарантує працівнику захист від незаконного звільнення і компенсації на випадок безробіття.

Стаття | 18 лютого 2021
У межах інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло!» інспектори праці допомогли працівниці з Рівненської області укласти трудовий договір і зберегти роботу під час нинішнього карантину.


Катерина (ім’я змінено) декілька років працювала без оформлення трудових відносин. Зарплату отримувала «в конверті» готівкою. Коли навесні 2020 року почався карантин, робота зупинилася, і їй довелося піти у відпустку без збереження зарплати.

Через карантинні обмеження та неможливість працювати я добре відчула, що означає відсутність стабільної заробітної плати. Дуже шкодувала, що працюю неофіційно,"

каже Катерина.
Рятівним кругом для Катерини став візит інспекторів праці до її роботодавця. Вони розказали йому про обов’язок оформлювати трудові відносини з працівниками і дали час виправити порушення, уникнувши штрафу.

Роботодавець відразу запропонував укласти трудовий договір. Рішення про оформлення моїх трудових відносин було дуже вчасним, адже тепер я впевнена, що соціально захищена у випадку нових карантинних обмежень,"

зізнається Катерина.
Тепер вона отримує зарплату на картковий рахунок два рази на місяць, а її розмір залишився на тому самому рівні, що був до оформлення трудових відносин.

Дізнайтеся більше про переваги задекларованої праці на сайті Держпраці. Потрібна консультація – зверніться до інспектора праці.

Інформаційну кампанію «Виходь на світло!» підтримує проєкт ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Інші історії