Haberler / Duyurular

Şubat 2019

 1. Mevsimlik tarımda çocuk işçiliği izleme eğitimleri Şanlıurfa’da gerçekleştirildi

  15 Şubat 2019 Cuma

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ortaklığında yürütülen “Türkiye’deki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi”* kapsamında Şanlıurfa’da çocuk işçiliği izleme mekanizmasına yönelik eğitimler gerçekleştirildi.

 2. © Wayne S. Grazio 2019

  Kötü çalışma koşulları, küresel istihdamın başlıca sorunu olmaya devam ediyor.

  13 Şubat 2019 Çarşamba

  Uluslararası Çalışma Örgütü’nün “Dünyada İstihdam ve Sosyal Görünüm: Eğilimler 2019” raporuna göre, küresel işsizliğin azaltılmasında kaydedilen ilerlemeler ile iş kalitesindeki iyileştirmeler paralel gitmiyor.

 3. © UNICEF/UNI112437/Halle'n 2019

  UNICEF ve ILO Ortak Raporu sosyal korumanın tüm çocukları kapsayacak şekilde genişletilmesi ihtiyacının kritik düzeyde olduğunu vurguluyor

  06 Şubat 2019 Çarşamba

  UNICEF ve ILO’nun ortak raporuna göre, sosyal koruma, çocukların yoksulluktan ve yoksulluğun yıkıcı etkilerinden kurtulmasında kritik önem taşıyor; ancak çocukların büyük çoğunluğu etkili sosyal koruma kapsamında yer almıyor.

Ocak 2019

 1. “Çalışma Hayatında Sosyal Diyaloğun Geliştirilmesi” Projesi sona erdi.

  30 Ocak 2019 Çarşamba

 2. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi 3. Dönem Seminerleri Gerçekleşti

  24 Ocak 2019 Perşembe

 3. Çalışma Yaşamının Geleceği Küresel Komisyonu

  22 Ocak 2019 Salı

  İnsan yakışır işin geleceği için insan odaklı gündeme ihtiyaç var Uluslararası Çalışma Örgütü’nün Çalışma Yaşamının Geleceği Küresel Komisyonu tarafından hazırlanan dönüm noktası oluşturan raporda verilen on tavsiye arasında, evrensel iş garantisi, doğumdan ileri yaşa kadar sosyal koruma ve ömür boyu öğrenme hakkı var.

 4. © Shen zhicheng / Imaginechina 2019

  ILO Çalışma Yaşamının Geleceği Küresel Komisyonu Raporu: İnsana yakışır işin geleceği için insan odaklı gündeme ihtiyaç var

  22 Ocak 2019 Salı

  Uluslararası Çalışma Örgütü’nün Çalışma Yaşamının Geleceği Küresel Komisyonu tarafından hazırlanan dönüm noktası oluşturan raporda verilen on tavsiye arasında, evrensel iş garantisi, doğumdan ileri yaşa kadar sosyal koruma ve ömür boyu öğrenme hakkı var.

 5. SADA Kadın Merkezi Kursiyerlerine Yönelik Kooperatif Tanıtım Semineri Gerçekleştirildi

  14 Ocak 2019 Pazartesi

  UNWomen, ILO, SGDD işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulması hedeflenen “kadın kooperatifi” için proje faydalanıcılarıyla kooperatif tanıtım semineri gerçekleştirildi.

 6. ILO ve KfW Arasında İşbirliği Anlaşması

  10 Ocak 2019 Perşembe

  -ILO ve KfW arasında mültecilerin ve göçten etkilenen ev sahibi toplum üyelerinin kayıtlı istihdama geçişlerini desteklemek amacıyla işbirliği anlaşması imzalandı

 7. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi Girişimcilik Kursu İlk Mezunlarını Verdi

  09 Ocak 2019 Çarşamba