Haberler / Duyurular

Nisan 2019

 1. Türkçe Konuşma Atölyesi Çalışmalarına Başladı

  05 Nisan 2019 Cuma

Mart 2019

 1. ILO ve AÇSHB İşbirliğinde Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Çalışanlarına Yönelik Eğitim Serisi Başladı

  29 Mart 2019 Cuma

  Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı çalışanlarına yönelik Yabancıların Geçici ve Uluslararası Korunması, Çalışması, Teftiş Uygulamaları ile Yargı Süreçlerine İlişkin Eğitim serisi Ankara’da başladı

 2. SADA KADIN KOOPERATİFİ KURULUŞ İŞLEMLERİ BAŞLADI

  29 Mart 2019 Cuma

 3. Yeni ILO raporuna göre, çalışmaya ilişkin cinsiyete dayalı farklar sürüyor ancak çözüm belli

  27 Mart 2019 Çarşamba

  Son 20 yılda, çalışmaya ilişkin cinsiyete dayalı farklarda anlamlı bir ilerleme kaydedilmedi, ancak ILO’nun yeni raporuna göre ilerleme yolu açık seçik belli.

 4. Ürdün, Lübnan, Irak ve Türkiye’den üçlü yapı ortakları Türkiye’de buluşarak mülteciler ve ev sahibi topluluklar için insana yakışır işlerin desteklenmesini görüştüler

  27 Mart 2019 Çarşamba

 5. © J. Barande/Ecole polytechnique 2019

  ILO-IOE Araştırmasına göre küresel iş modelleri köklü değişimle karşı karşıya

  26 Mart 2019 Salı

  Araştırma bulgularına göre, dünya genelinde işletmelerin işleyiş biçimlerini etkileyen büyük değişimler karşısında inovasyon ve esnekliğe ihtiyaç varazaltılmasında kaydedilen ilerlemeler ile iş kalitesindeki iyileştirmeler paralel gitmiyor.

 6. ILO ve Almanya, Suriyeli mülteciler ve ev sahibi topluluklar için insana yakışır işleri artırmaya yönelik anlaşma imzaladı

  21 Mart 2019 Perşembe

  ILO ile Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı, Ürdün, Lübnan ve Türkiye’de mülteci krizi ve zorla yurdundan edilme sorununun çözümüne yönelik olarak istihdam yaratımı desteklemeyi hedefleyen kapsamlı bir mutabakat zaptı imzaladı.

 7. ILO’nun standartların uygulanması hakkındaki 2019 yılı raporu yayımlandı

  11 Mart 2019 Pazartesi

  Sözleşmeler ve Tavsiye Kararlarının Uygulanması Uzmanlar Komitesi, ILO standartlarının uygulanması hakkındaki yıllık raporunu yayımladı.

 8. Mevsimlik tarımda çocuk işçiliği ile mücadele kapsamında Şanlıurfa’da tarım aracıları ve kadınlara yönelik faaliyetler gerçekleştirildi

  07 Mart 2019 Perşembe

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ortaklığında yürütülen “Türkiye’deki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi”* kapsamında Şanlıurfa’da tarım aracıları ve kadınlara yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.

Şubat 2019

 1. © ILO 2019

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder Dünya Sosyal Adalet Gününe İlişkin Açıklama Yaptı

  19 Şubat 2019 Salı

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder, Dünya Sosyal Adalet Günü demecinde, insana yakışır işin sürdürülebilir kalkınma ve sosyal adaleti başarmanın anahtarı ve kalıcı barışın temeli olduğunu söyledi.