Haberler / Duyurular

Haziran 2016

 1. ILO projesi kapsamında Bursa ve Ankara’da kadınlara ‘insan hakları eğitimi’ sertifikaları verildi

  13 Haziran 2016 Pazartesi

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yürütülen “Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler” projesi kapsamında, Ankara Altındağ Belediyesi ve Bursa Osmangazi Belediyesi’nin verdiği mesleki eğitim kurslarına katılan ve kadının insan hakları eğitimlerini başarıyla tamamlayan toplam 409 kadına 2 ve 3 Haziran 2016 tarihlerinde Ankara ve Bursa’da düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

 2. TEDARİK ZİNCİRLERİNDE ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE SON VERMEK HERKESİN İŞİ OLMALIDIR!

  12 Haziran 2016 Pazar

  2016 Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü, tedarik zincirinde çocuk işçiliğinin sona erdirilmesi için tüm kesimlere ortak hareket çağrısında bulunuyor.

 3. Türkiye Hükümeti ve ILO arasında Mutabakat Zaptı imzalandı

  07 Haziran 2016 Salı

  Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem ile ILO Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü Sayın Heinz Koller 2-5 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak 10. Avrupa Bölge Toplantısıyla ilgili olarak bir Mutabakat Zaptı imzalamışlardır.

 4. ILO Türkiye Ofisi’nde Staj Fırsatı

  07 Haziran 2016 Salı

  ILO Office for Turkey will hire a paid full-time intern to assist the implementation ILO Office administration and financial activities for the project “An Integrated Model for the Elimination of Worst Forms of Child Labour (WFCL) in Seasonal Agriculture in Hazelnut Harvesting in Turkey". The internship period will be between 15 July 2016 and 14 December 2016 (5 months). The intern will work in the premises of ILO Office for Turkey based in Ankara. The intern will be supervised by the National Programme Officer under the overall supervision of the Director of the ILO Office for Turkey. The intern will perform the following functions.

Mayıs 2016

 1. Etkinlik, Suriye mülteci krizinde insana yakışır işi ön plana çıkarıyor

  25 Mayıs 2016 Çarşamba

  İstanbul’da gerçekleştirilen üst düzey ILO yan etkinliği Suriye mülteci krizine yaklaşımda insana yakışır işin rolünü vurguluyor

 2. Suriyeli mülteciler ev sahibi topluluklarla birlikte daha iyi işler için eğitim görüyor

  23 Mayıs 2016 Pazartesi

  Suriyeli mülteciler ve ev sahibi toplulukların üyeleri istihdam şanslarını artırmak için Türkçe dil derslerine ve mesleki eğitim programlarına katılıyor. Türkiye’deki bu programlar, her iki kesim için de geçim imkânlarının iyileştirilmesi ve insana yakışır iş fırsatlarının yaygınlaştırılması amacıyla yerel ortaklar tarafından ILO desteğiyle uygulanıyor.

 3. Türkiye’nin kadın istihdamına odaklanan ilk Eylem Planı 17 Mayıs’ta Ankara’da tanıtıldı

  23 Mayıs 2016 Pazartesi

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yürütülen “Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler” projesi çerçevesinde hazırlanan Kadın İstihdamı Eylem Planı politika belgeleri ve eylem planlarını tamamlayan ve uygulanabilir eylemlerden oluşan bir politika belgesidir.

 4. Etkinlik Özeti: Suriye Mülteci Krizine Yaklaşımda İnsana Yakışır İşin Merkezi Rolü: ILO Deneyimi

  19 Mayıs 2016 Perşembe

  Dünya İnsani Zirvesi 2016, İstanbul, Türkiye

 5. Dünya İnsani Zirvesi vesilesiyle ILO ‘Suriye Mülteci Krizinde İnsana Yakışır İşin Rolü: ILO Deneyimi’ konulu bir Yan Etkinlik düzenliyor

  19 Mayıs 2016 Perşembe

  23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Dünya İnsani Zirvesi çerçevesinde 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü 08:30 – 10:00 saatleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Galata Salonu’nda ‘Suriye Mülteci Krizinde İnsana Yakışır İşin Rolü: ILO Deneyimi’ konulu bir yan etkinlik gerçekleştirilecektir.

 6. ILO: 2030 Gündemindeki yoksullukla ilgili hedef insana yakışır işler olmadan risk altında

  19 Mayıs 2016 Perşembe

  Önemli kazanımlarla geçen bir dönemin ardından yoksulluğun azaltılmasındaki hız insana yakışır iş yokluğunun tehdidi altında