Haberler / Duyurular

Temmuz 2019

 1. SADA Kadın Kooperatifi Antalya Kadın Kooperatifleri Festivalinde

  02 Temmuz 2019 Salı

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kuruluşu desteklenen SADA Kadın Kooperatifi Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kadın Kooperatifleri festivaline katıldı.

 2. © PJ Tavera Photography 2020

  İklim değişikliyle ilişkili ısı stresindeki artışın 80 milyon işe eşdeğer verimlilik kaybına neden olacağı tahmin ediliyor

  01 Temmuz 2019 Pazartesi

  Küresel ısınmanın işle ilintili ısı stresinde artışa neden olması, verimliliğe zarar vermesi, iş kayıplarına ve ekonomik zarara yol açması bekleniyor. En yoksul ülkeler en çok etkilenecek.

Haziran 2019

 1. Gaziantep Üniversitesi SADA Kadın Kooperatifi ile Atölye Çalışması Gerçekleştirdi

  28 Haziran 2019 Cuma

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kuruluşu desteklenen SADA Kadın Kooperatifi Saya Atölyesi Gaziantep Üniversitesi Naci TOPÇUOĞLU Meslek Yüksekokulu Ayakkabı tasarım bölümü hocalarıyla 5 gün süren bir atölye çalışması gerçekleştirdiler.

 2. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi 6. Dönem Seminerleri Gerçekleşti

  26 Haziran 2019 Çarşamba

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinde gerçekleştirilen temel yaşam becerileri ve mesleki eğitim kurslarını tamamlayan faydalanıcıların katılımıyla Türkiye’de iş yaşamı ve temel haklara dair seminerler GESOB etkinlik salonunda 17 – 25 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

 3. Gaziantep Üniversitesi’nden İş Güvenliği ve Sağlığı Üzerine Ziyaret

  24 Haziran 2019 Pazartesi

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi faydalanıcılarına Gaziantep Üniversitesi tarafından iş güvenliği ve sağlığı temalı bir ziyaret gerçekleştirildi.

 4. Uluslararası Çalışma Konferansı, temel Sözleşme ve Bildirge'nin kabulüyle sona erdi

  21 Haziran 2019 Cuma

  ILO'nun Yüzüncüyılında düzenlenen Uluslararası Çalışma Konferansı, iki hafta süren çalışma oturumları sonunda, şiddet ve taciz hakkında dönüm noktası teşkil eden hukuk belgeleri ve çalışma yaşamının geleceği hakkında bir Bildirge’yi kabul etti.

 5. İşyerinde şiddet ve tacizle mücadeleye yönelik yeni uluslararası çalışma standardı kabul edildi

  21 Haziran 2019 Cuma

  Yüzüncüyıl Uluslararası Çalışma Konferansı, işyerinde şiddet ve tacizle mücadeleye yönelik yeni Sözleşme ve Tavsiye Kararını kabul etti.

 6. Türkiye’de ILO Mülteci Destek Programı - Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için Geçim İmkanlarının Desteklenmesi’nden alınan dersler

  19 Haziran 2019 Çarşamba

  Bu rapor, esas olarak Suriyeli mültecileri destekleyen, aynı zamanda Suriyeli olmayan mültecileri ve ev sahibi toplulukları da kapsayan Türkiye’de ILO Mülteci Destek Programı’ndan alınan dersleri incelemektedir.

 7. Çocuk İşçiliği ile Mücadelenin 100 Yılı

  19 Haziran 2019 Çarşamba

  12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün kuruluşunun 100. Yılı çerçevesinde 13-14 Haziran tarihlerinde Atakule’de sergi ve stant alanı açıldı.

 8. Çocuklar Çalışmamalı, Hayallerinin Peşinden Koşmalı!

  18 Haziran 2019 Salı

  12 Haziran "Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü" dolayısıyla Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğinde yerel, ulusal ve uluslararası paydaşların katılımıyla Ankara'nın Polatlı ilçesinde bulunan Sarıoba mevsimlik tarım işçileri yerleşim alanına (METİP) ziyaret gerçekleştirildi.