Haberler / Duyurular

Mayıs 2019

 1. Türkçe Konuşma Atölyesinde Mezuniyet Etkinliği Coşkusu

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren Türkçe Konuşma Atölyesi ilk mezunlarını verdi.

 2. Türkçe Konuşma Atölyesi Faydalanıcılarından Gaziantep Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne Ziyaret

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulan Türkçe Konuşma Atölyesi faydalanıcıları Gaziantep Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu.

 3. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi 5. Dönem Seminerleri Gerçekleşti

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinde gerçekleştirilen temel yaşam becerileri ve mesleki eğitim kurslarını tamamlayan faydalanıcıların katılımıyla Türkiye’de iş yaşamı ve temel haklara dair seminerler GESOB Etkinlik salonunda 22 Nisan- 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

 4. Mobilyacılık Eğitimi Aldı, Hayatı Değişti / NTV

  07 Mayıs 2019 Salı

 5. Hayata Fırsat Projesiyle Suriyeli Sığınmacılara Ücretsiz Mesleki Eğitimi Veriliyor / NTV

  07 Mayıs 2019 Salı

 6. ILO ekipleri “Hayata Fırsat” için sahada - Konya / Anadolu Ajansı

  07 Mayıs 2019 Salı

 7. ILO tarafından yürütülen mesleki eğitim kursuna katılan ve daha sonra çıraklık eğitimine yönlendirilen Boshra Shaal’in hikayesi

  07 Mayıs 2019 Salı

  Boshra, ILO tarafından yerel ortaklarla iş birliğinde yürütülen mesleki eğitimler ve Türkçe dil kurslarına katılan binlerce Suriyeliden sadece birisi. Esnaf ve Sanatkâr Odaları ve Mesleki Eğitim Merkezleri ile iş birliği halinde ILO, işletmelerin ve Suriyelilerin çıraklık sistemiyle ilgili bilgilendirilmesi, mesleki eğitim merkezleri ile özel sektör arasında bağlantılar kurmak suretiyle Suriyelilerin çıraklık programlarına erişimlerini destekliyor.

 8. ILO tarafından yürütülen İşyeri Uyum Programı’ndan faydalanan bir işletmede çalışan Muhammed Najjar’ın hikayesi

  07 Mayıs 2019 Salı

  ILO İşyeri Uyum Programı, aynı işyerinde çalışan Suriyeli ve Türkiyeli işçilerin, çalışma kültürlerine uyumlarını desteklemeye ve önyargıları ortadan kaldırmaya yönelik eğitimler ile çalışma barışının tesisi ve geliştirilmesine yardımcı olmayı, birlik ve beraberlik içinde verimli ve huzurlu bir çalışma ortamına katkı sağlamayı amaçlar. ILO'nun yürüttüğü İşyeri Uyum Programı'ndan Adana, Mersin ve Gaziantep illerinde 16 firmada çalışan 150'yi aşkın Suriyeli ve Türkiyeli işçi yararlandı.

 9. ILO girişimcilik eğitimleri başlattı

  07 Mayıs 2019 Salı

  ILO ile Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğünce yürütülen "Hayata Fırsat Projesi" kapsamında düzenlenen "Girişime Destek Programı" kapsamında Hatay’da girişimcilik eğitimleri başladı. İstanbul, Bursa ve Hatay'da 340'ı geçici koruma sağlanan Suriyeli ve 80'i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 420 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek. "Girişime Destek Programı"na katılanlardan kendi işini kurmak isteyenlere ILO tarafından hibe yapılacak.

 10. İş kalitesi tüm çalışanların ortak kaygısı

  06 Mayıs 2019 Pazartesi

  ILO ve Avrupa Araştırma Kurumu Eurofound tarafından ortaklaşa hazırlanan rapor, dünya genelindeki iş kalitesine ilişkin olarak, çalışma saatleri, cinsiyete dayalı ücret farkları, fiziksel risklere maruziyet ve beceri geliştirme olanakları gibi konuları da içeren, daha önce yapılmamış bir karşılaştırmalı analiz sunuyor.