Haberler / Duyurular

Nisan 2022

 1. Çocuk İşçiliğinin Ortadan Kaldırılması 5. Küresel Konferansı

  21 Nisan 2022 Perşembe

 2. ILO ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Çalışma Yaşamında Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele İçin Güçlerini Birleştiriyor

  14 Nisan 2022 Perşembe

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), çalışma yaşamında cinsiyete dayalı şiddetle mücadele etmek, cinsiyet temelli şiddet ve tacizin önlenmesine ilişkin farkındalık yaratmak ve bu tür şiddete ve tacize maruz kalanların destek mekanizmalarına erişebilmelerini sağlamak amacıyla bir dizi ortak çalışma yürütecek.

 3. ILO ve AB Türkiye Delegasyonundan Konya’ya Üst Düzey Saha Ziyareti

  08 Nisan 2022 Cuma

  ILO Türkiye Direktörü Özcan ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut, AB finansmanıyla ILO ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü (UİGM) işbirliğinde yürütülen Hayata Fırsat Projesi’nin çalışmalarını yerinde incelemek üzere Konya’da saha ziyaretinde bulundu.

 4. ILO’dan Karadeniz’de Çocuk İşçiliği ile Mücadele Bilgilendirme Toplantıları

  08 Nisan 2022 Cuma

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında kurumlara yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

 5. Karbon emisyonlarını azaltmak için cesur adımlar gerekiyor

  06 Nisan 2022 Çarşamba

  Birleşmiş Milletler Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli’nin son raporu, karbon emisyonlarını azaltma fırsatlarını ana hatlarıyla ortaya koyuyor ve ILO’nun daha yeşil ekonomilere adil geçiş çağrısını güçlendiriyor.

 6. ILO Türkiye Ofisi 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi’nin Onaylanması Çağrısını Yineledi

  05 Nisan 2022 Salı

  Çalışma yaşamında şiddetin önlenmesine ilişkin ILO Türkiye Ofisi tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan, Sözleşmenin henüz onaylanmamış olmasına karşın Sözleşmenin uygulanması için sosyal tarafların, özel sektörün ve sivil toplumun harekete geçtiğini, çalışmalar yaptığını ve Sözleşmeye ilişkin uygulamaların hayata geçmeye başladığını ifade etti.

Mart 2022

 1. Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Deneyim Paylaşım Forumu Videosu – 31 Mart 2022

  31 Mart 2022 Perşembe

 2. Uluslararası Çalışma Örgütü’nün Yeni Genel Direktörü Seçildi

  25 Mart 2022 Cuma

  ILO Yönetim Kurulu, Gilbert F. Houngbo’yu Örgütün 11. Genel Direktörü olarak seçti. Houngbo, Ekim 2022’de görevine başlayacak.

 3. Kadın İstihdamının Desteklenmesiyle İlgili Olarak AİPP’ler Başta Olmak Üzere Kamu İstihdam Hizmetlerine İlişkin İyi Uygulama Örnekleri

  25 Mart 2022 Cuma

 4. Tüm tarafların katkısıyla çocuklar tarlaya değil okula gidiyor. Tarım İş Aracıları da bu sürecin önemli bir parçası

  25 Mart 2022 Cuma