Haberler / Duyurular

Mayıs 2019

 1. ILO girişimcilik eğitimleri başlattı

  07 Mayıs 2019 Salı

  ILO ile Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğünce yürütülen "Hayata Fırsat Projesi" kapsamında düzenlenen "Girişime Destek Programı" kapsamında Hatay’da girişimcilik eğitimleri başladı. İstanbul, Bursa ve Hatay'da 340'ı geçici koruma sağlanan Suriyeli ve 80'i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 420 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek. "Girişime Destek Programı"na katılanlardan kendi işini kurmak isteyenlere ILO tarafından hibe yapılacak.

 2. İş kalitesi tüm çalışanların ortak kaygısı

  06 Mayıs 2019 Pazartesi

  ILO ve Avrupa Araştırma Kurumu Eurofound tarafından ortaklaşa hazırlanan rapor, dünya genelindeki iş kalitesine ilişkin olarak, çalışma saatleri, cinsiyete dayalı ücret farkları, fiziksel risklere maruziyet ve beceri geliştirme olanakları gibi konuları da içeren, daha önce yapılmamış bir karşılaştırmalı analiz sunuyor.

 3. “Türkiye’de Suriyeli Mültecilerin ve Ev Sahibi Toplulukların İşgücü Piyasasına Katılımının Geliştirilmesi Projesi”nden Haberler, Nisan 2019

  03 Mayıs 2019 Cuma

Nisan 2019

 1. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinde 23 Nisan Coşkusu

  30 Nisan 2019 Salı

  ILO Türkiye Ofisi’nin UNWomen ve ASAM işbirliği ile sürdürdüğü “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinin kreş hizmetlerinden faydalanan çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladılar.

 2. SADA Kadın Kooperatifinin Logosu Yapılan Oylamayla Seçildi

  26 Nisan 2019 Cuma

  Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) liderliğinde, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) işbirliği ile sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kuruluş çalışmaları yakın zamanda tamamlanan SADA Kadın Kooperatifinin logosu belirlendi.

 3. ILO, Katılımcı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Denetimi Eğitimi Yoluyla Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Anaakımlaştırılmasına Katkıda Bulunuyor

  26 Nisan 2019 Cuma

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile işçi ve işveren konfederasyonlarında toplumsal cinsiyet eşitliği uygulamalarına ilişkin mevcut durumu anlamak ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin anaakımlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi tarafından akademisyenler ve bağımsız uzmanlar için 22-25 Nisan 2019 tarihleri arasında Ankara’da ILO Katılımcı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Denetimi (KTCD) Eğitimi gerçekleştirildi.

 4. ILO, Suriyeli mülteciler ve ev sahibi topluluklar için insan yakışır işleri teşvik için güney-güney işbirliğini destekliyor

  19 Nisan 2019 Cuma

  Ürdün, Lübnan, Irak ve Türkiye’den sosyal ortaklar Ürdün’de bir araya gelerek, dört ülke arasında bilgi, beceri, kaynak ve teknik yöntem bilgisi alışverişini hedefleyen Güney-Güney ve Üçgen İşbirliği (SSTC) girişimi kapsamında, bölgede Suriyeli mülteciler ve ev sahibi topluluklar için insana yakışır işlerin desteklenmesini tartıştılar.

 5. Kanada Büyükelçiliğinden SADA Kadın Merkezine Ziyaret

  18 Nisan 2019 Perşembe

 6. SADA Kadın Kooperatifi Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’ni Gaziantep Garında Karşıladı

  18 Nisan 2019 Perşembe

  5 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Sirkeci Garından yola çıkan Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treninin altıncı durağı Gaziantep oldu.

 7. © Paul Hennessy / NurPhoto 2019

  Çalışmanın niteliği değiştikçe, yeni sağlık ve güvenlik sorunları ortaya çıkıyor

  18 Nisan 2019 Perşembe

  28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü öncesinde, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusunda yayınlanan yeni rapor, ILO’nun 100 yılda başardıklarını gözden geçiriyor, daha iyi çalışma ortamı yaratmada karşılaşılan zorluklar ve fırsatların bazılarını ortaya koyuyor.