Haberler / Duyurular

Aralık 2016

 1. “Çalışma Yaşamının Geleceği” ile ilgili ILO Türkiye Ofisi’nin katkılarıyla ulusal düzeyde çeşitli etkinlikler düzenlendi

  23 Aralık 2016 Cuma

  Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kamu İstihdam Kurumları Merkezi (CPESSEC) 15. Yönetici ve 14. Uzman Toplantıları, Merkezin 2016 Dönem Başkanlığını yürüten İŞKUR’un ev sahipliğinde 6-7 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

 2. Türkiye’deki Atık Toplayıcıları İçin İleriye Yönelik Adımlar Atıldı

  21 Aralık 2016 Çarşamba

  Türkiye’de 20-21 Aralık tarihlerinde ILO ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından “Türkiye’de Geri Dönüşüm Sektöründe Kooperatifçilik Potansiyeli ve Atık Toplayıcılarının Rolü Atölye Çalışması “düzenlendi.

 3. © T.Aljibe / AFP 2020

  Ücretlerde küresel artış dört yılda en düşük düzeye indi

  15 Aralık 2016 Perşembe

  ABD ve Almanya dâhil olmak üzere kimi gelişmiş ekonomilerde ücretlerde görülen artış, yükselen ve gelişmekte olan ülkelerdeki ücret düşüşlerini telafi etmeye yetmedi

Kasım 2016

 1. ‘Birlikte Varız' Diyoruz...

  30 Kasım 2016 Çarşamba

  Türkiye’de sosyal diyaloğu geliştirmeyi ve bu konudaki farkındalığı artırmayı hedefleyen ‘Çalışma Hayatında Sosyal Diyaloğun Geliştirilmesi Projesi’nde ilk somut adımlar atıldı. ILO ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı temsilcileri işçi, işveren ve memur konfederasyonlarını ziyaret etti

 2. © Alecska 2020

  Herhangi bir yerde tek bir kadına yönelik şiddet her yerde barışa yönelik bir tehdittir

  30 Kasım 2016 Çarşamba

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder: “Kadına karşı şiddeti sona erdirmek kadının temel haklarını güvence altına almak ve bizi önyargıdan, kadın düşmanlığından ve eşitsizlikten kurtarmak demektir. Yol bellidir, ILO, tüm çalışma hayatı şiddetten arınana kadar çalışmasına devam edecektir.”

 3. © Núcleo Editorial 2020

  Standart dışı işlerin kalitesinin artırılması için düzenleyici reformlar gerekiyor

  15 Kasım 2016 Salı

  Yeni ILO raporuna göre standart dışı istihdam biçimleri çoğu durumda insana yakışır iş açıklarıyla ilişkili

 4. Guy Ryder ILO Genel Direktörü olarak ikinci bir dönem için yeniden seçildi

  08 Kasım 2016 Salı

  Guy Ryder ILO Yönetim Kurulu tarafından resmi olarak 1 Ekim 2017 tarihinde başlamak üzere ikinci bir dönem için yeniden seçildi.

 5. Guy Ryder ILO Genel Direktörü olarak ikinci bir dönem için yeniden seçildi

  08 Kasım 2016 Salı

  Guy Ryder ILO Yönetim Kurulu tarafından resmi olarak 1 Ekim 2017 tarihinde başlamak üzere ikinci bir dönem için yeniden seçildi.

Ekim 2016

 1. Türkiye’de çocuk işçiliği sorununun çözümüne yönelik kamu-özel ortaklıklarının katkısı Brüksel’de tartışıldı

  31 Ekim 2016 Pazartesi

  Türkiye’de fındık sektöründe kamu-özel ortaklığı tarafları çocuk işçiliğine karşı mücadelede tekrarlanabilir ve sürdürülebilir bir model oluşturdu.

 2. Suriyeli İşçi, İşveren ve Girişimcilerin İşgücü Piyasasında Karşılaştıkları Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştay Raporu yayınlandı

  20 Ekim 2016 Perşembe