Haberler / Duyurular

Aralık 2022

 1. Öykü Karayel : ILO 190 Sayılı Sözleşme’nin Onaylanması İçin Harekete Geçelim

  01 Aralık 2022 Perşembe

 2. Yiğit Özşener: ILO 190 Sayılı Sözleşme’nin Onaylanması İçin Harekete Geçelim

  01 Aralık 2022 Perşembe

 3. Vahide Perçin: ILO 190 Sayılı Sözleşme’nin Onaylanması İçin Harekete Geçelim

  01 Aralık 2022 Perşembe

Kasım 2022

 1. © ILO 2023

  ILO raporuna göre, yükselen enflasyon reel ücretlerde çarpıcı düşüşe yol açtı

  30 Kasım 2022 Çarşamba

  ILO’nun küresel ücretlerle ilgili son raporuna göre, mevcut yoksulluk, eşitsizlik ve toplumsal huzursuzluk düzeylerinin artmasını önlemek için acilen iyi tasarlanmış politika önlemlerine ihtiyaç duyuluyor.

 2. BM Sürdürülebilir Kalkınma İşbirliği Çerçevesi kamu paydaşlarıyla etkili uygulanıyor

  30 Kasım 2022 Çarşamba

  BM Sürdürülebilir Kalkınma İşbirliği Çerçevesi Kamu Sektörü Paydaşları ile Sonuç Grubu İstişare Toplantıları Ankara'da yapıldı. Toplantıda konuşan İnsana Yakışır İşler Sonuç Grubu Başkanı ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan, insana yakışır işlerin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmadaki merkezi ve ayrılmaz rolüne vurgu yaptı.

 3. “Küresel istihdamı bekleyen riskler, ancak insanı merkezine alan yaklaşımlarla ele alınabilir”

  30 Kasım 2022 Çarşamba

  Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) “Riskin Ötesi: Bilim, Sektör ve Toplumda Adalet” temasıyla bu yıl 31’inci kez düzenlediği Kalite Kongresi’nde konuşan ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan, istihdamın geleceğini ve hızlı dönüşümler ve belirsizlikler çağında risklerin nasıl yönetilebileceğini anlattı.

 4. ILO Türkiye Ofisi ve Sosyal Taraflar, Sivil Toplum, Özel Sektör Çalışma Hayatında Şiddet ve Tacizin Önlenmesi için ILO 190 Sayılı Sözleşme ile Uyumlu Bir Çalışma Yaşamı İçin Bir Araya Geldi

  30 Kasım 2022 Çarşamba

  Çalışma yaşamında şiddetin önlenmesi amacıyla Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi tarafından düzenlenen geniş katılımlı etkinlikte bir araya gelen sosyal taraflar, sivil toplum ve özel sektör kadına yönelik şiddet dahil çalışma yaşamında şiddet ve tacizin önlenmesi için “ILO 190 Sayılı Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Sözleşme’si Onaylanmalı Mesajı Verdi”.

 5. Uluslararası çalışma standartları ve insan haklarının ayrılmaz bağı BM çapında eğitimde vurgulandı

  30 Kasım 2022 Çarşamba

 6. C190 onaylansın: ILO Genel Direktörü’ne göre şiddet ve tacizi sona derhal sona erdirmenin zamanı geldi

  24 Kasım 2022 Perşembe

  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü ve Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddete Karşı 16 Günlük Aktivizm bağlamında, ILO Genel Direktörü Gilbert F. Houngbo tüm ülkeleri, çalışma yaşamında şiddet ve tacizin ortadan kaldırılması için ILO 190 sayılı Sözleşme’yi onaylamaya ve uygulamaya çağırdı.

 7. Kadın Liderlik Platformu’nun ILO İşbirliği ile Düzenlediği Toplantıda “Çalışma Yaşamında Şiddete Sıfır Tolerans’ Mesajı Verildi

  24 Kasım 2022 Perşembe

  Kadın Liderlik Platformu’nun (KLP), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) işbirliği ile 22 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiği “Çalışma Yaşamında Şiddete Sıfır Tolerans Yuvarlak Masa Toplantısı”nda ILO 190 Sayılı Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Sözleşmesi ışığında çalışma yaşamında şiddet ve tacizin önlenmesi için yapılabilecek çalışmalar ele alındı.