Haberler / Duyurular

Mayıs 2019

 1. SADA Kadın Kooperatifi Değerlendirme Toplantısını Gerçekleştirdi

  31 Mayıs 2019 Cuma

  Kuruluş işlemlerini kısa bir süre önce tamamlayan SADA Kadın Kooperatifi ortakları bir araya gelerek Ramazan Bayramı öncesi çalışmalarını değerlendirdi ve önümüzdeki dönem faaliyetlerine ilişkin planlama toplantısı yaptı

 2. SADA Kadın Merkezi Faydalanıcıları Gaziantep Kitap Günlerinde

  28 Mayıs 2019 Salı

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi faydalanıcıları Gaziantep Kitap Günleri fuarına katıldılar

 3. ILO Genel Direktörü Guy Ryder, Ankara’da 12. Çalışma Meclisi’ne katıldı

  24 Mayıs 2019 Cuma

  4 yıl aradan sonra gerçekleştirilen Çalışma Meclisi, ILO’nun 100. kuruluş yıldönümü vesilesiyle “Daha Parlak Bir Gelecek İçin Çalışmak” temasıyla toplandı

 4. ILO Genel Direktörü Guy Ryder Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

  23 Mayıs 2019 Perşembe

  12. Çalışma Meclisine katılmak için Türkiye’ye gelen Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi

 5. © S. Olsson/AltoPress/PhotoAlto 2019

  Liderlik konumundaki kadınlar işletmelerin daha iyi performans göstermesini sağlıyor

  22 Mayıs 2019 Çarşamba

  Yeni rapora göre, toplumsal cinsiyet çeşitliliği işletmelerde daha iyi sonuçlar getiriyor; yeteneklerin cezbedilmesini kolaylaştırıyor. Rapor ayrıca, toplumsal cinsiyet çeşitliliğinde süregiden eksikliğin ardındaki nedenleri inceliyor ve döngünün kırılması için öneriler sunuyor.

 6. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi Saya Kursu Faydalanıcılarından Fabrika Ziyareti

  10 Mayıs 2019 Cuma

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulan sayacılık atölyesi faydalanıcıları 9 Mayıs 2019 tarihinde Gaziantep Ayakkabıcılar Sanayi sitesindeki fabrikaları ziyaret etti.

 7. Türkçe Konuşma Atölyesi Faydalanıcılarından Gaziantep Üniversitesi’ne Ziyaret

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulan Türkçe Konuşma Atölyesi faydalanıcıları 8 Mayıs 2019 tarihinde Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesini ziyaret etti.

 8. Türkçe Konuşma Atölyesinde Mezuniyet Etkinliği Coşkusu

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren Türkçe Konuşma Atölyesi ilk mezunlarını verdi.

 9. Türkçe Konuşma Atölyesi Faydalanıcılarından Gaziantep Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne Ziyaret

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulan Türkçe Konuşma Atölyesi faydalanıcıları Gaziantep Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu.

 10. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi 5. Dönem Seminerleri Gerçekleşti

  09 Mayıs 2019 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinde gerçekleştirilen temel yaşam becerileri ve mesleki eğitim kurslarını tamamlayan faydalanıcıların katılımıyla Türkiye’de iş yaşamı ve temel haklara dair seminerler GESOB Etkinlik salonunda 22 Nisan- 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.