Haberler / Duyurular

Haziran 2019

 1. İşyerinde şiddet ve tacizle mücadeleye yönelik yeni uluslararası çalışma standardı kabul edildi

  21 Haziran 2019 Cuma

  Yüzüncüyıl Uluslararası Çalışma Konferansı, işyerinde şiddet ve tacizle mücadeleye yönelik yeni Sözleşme ve Tavsiye Kararını kabul etti.

 2. Türkiye’de ILO Mülteci Destek Programı - Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için Geçim İmkanlarının Desteklenmesi’nden alınan dersler

  19 Haziran 2019 Çarşamba

  Bu rapor, esas olarak Suriyeli mültecileri destekleyen, aynı zamanda Suriyeli olmayan mültecileri ve ev sahibi toplulukları da kapsayan Türkiye’de ILO Mülteci Destek Programı’ndan alınan dersleri incelemektedir.

 3. Çocuk İşçiliği ile Mücadelenin 100 Yılı

  19 Haziran 2019 Çarşamba

  12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün kuruluşunun 100. Yılı çerçevesinde 13-14 Haziran tarihlerinde Atakule’de sergi ve stant alanı açıldı.

 4. Çocuklar Çalışmamalı, Hayallerinin Peşinden Koşmalı!

  18 Haziran 2019 Salı

  12 Haziran "Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü" dolayısıyla Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğinde yerel, ulusal ve uluslararası paydaşların katılımıyla Ankara'nın Polatlı ilçesinde bulunan Sarıoba mevsimlik tarım işçileri yerleşim alanına (METİP) ziyaret gerçekleştirildi.

 5. Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Çalışanlarına Yönelik Eğitim Serisinin Sonuncusu Şanlıurfa’da Başladı

  17 Haziran 2019 Pazartesi

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı çalışanlarına yönelik Yabancıların Geçici ve Uluslararası Korunması, Çalışması, Teftiş Uygulamaları ile Yargı Süreçlerine İlişkin Eğitim serisinin sonuncusu Şanlıurfa’da başladı. Eğitim ile iş müfettişlerinin var olan kurumsal kapasitelerinin, uluslararası ve yargı süreçleri konularında da desteklenerek kamu, işveren ve çalışanlara rehberlik edecek şekilde güçlendirilmesi hedefleniyor.

 6. © Kivanc Ozvardar / ILO 2019

  ILO Yeni Bir Proje Başlattı

  17 Haziran 2019 Pazartesi

  Herkes için daha iyi istihdam standartları sağlamak ve temel kurumlara destek olmak için çalışmalar hızlanıyor

 7. Uluslararası Çalışma Örgütü, 2019 yılında, sosyal adaletin geliştirilmesi ve insana yakışır işlerin teşvikinin 100. yılını kutluyor

  12 Haziran 2019 Çarşamba

  Öte yandan, günümüzde halen 152 milyon çocuk işçi bulunuyor. Çocuk işçiliği neredeyse her sektörde ortaya çıkıyor, ancak söz konusu her 10 çocuktan 7’si tarımda çalışıyor.

 8. Cenevre’deki ILO Uluslararası Çalışma Konferansı’nda Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Temsil Etti

  11 Haziran 2019 Salı

  10 Haziran 2019 tarihinde Cenevre’de başlayan ve Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünün kutlandığı 108. Uluslararası Çalışma Konferansına Türkiye’yi temsilen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katıldı ve ILO’yu kuruluş yıldönümü nedeniyle kutladı.

 9. Uluslararası Çalışma Konferansı’nın tarihi Yüzüncüyıl Oturumu, ILO Genel Direktörü’nün açılış konuşmasıyla başladı

  10 Haziran 2019 Pazartesi

  Uluslararası Çalışma Konferansı’nın 108. Oturumu, 10-21 Haziran tarihlerinde Cenevre’de yapılıyor. Dünyanın her yerinden 6.000 delegenin bir araya geldiği bu yılki oturumda, çalışma yaşamının geleceğinde bizi bekleyen zorluklara çözümler aranacak, ve Uluslararası Çalışma Örgütü’nün kuruluşunun yüzüncü yılı kutlanacak. “Dünya Emek Parlamentosu” olarak bilinen Uluslararası Çalışma Örgütü’nün Yüzüncüyıl Oturumu, Cenevre’de ILO Genel Direktörü’nün açılış konuşmasıyla başladı.

 10. Türkçe Konuşma Atölyesi Faydalanıcıları Cinsiyet Eşitliği Seminerinde Bir Araya Geldiler

  03 Haziran 2019 Pazartesi

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi faydalanıcıları için kurulan Türkçe Konuşma Atölyesinin ilk mezunları için kadın hakları ve cinsiyet eşitliği temalı iki günlük bir seminer gerçekleştirildi