Haberler / Duyurular

Temmuz 2019

 1. ILO Türkiye Ofisi Haber Bülteni (Ocak - Haziran)

  16 Temmuz 2019 Salı

 2. SADA Kadın Kooperatifi Üyeleri Fiyatlandırma Eğitimine Katıldı

  12 Temmuz 2019 Cuma

  Yakın zamanda çalışmalarına başlayan SADA Kadın Kooperatifi üyeleri, ürün fiyatlandırılması üzerine Gaziantep Üniversitesi Naci TOPÇUOĞLU Meslek Yüksekokulu Ayakkabı Tasarım Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Ömer Uçtu’nun katılımıyla eğitim aldı. 5 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşen eğitime SADA Kadın Kooperatifi ortağı 50 kadın ve atölye eğitmenleri ile tercümanlar katıldı.

 3. ILO Çalışma Yaşamının Geleceği Yüzüncüyıl Bildirgesi Kabul Edildi

  12 Temmuz 2019 Cuma

  ILO, Cenevre’de gerçekleşen 108. Uluslararası Çalışma Konferansı’nda “Çalışma Yaşamının Geleceği Yüzüncüyıl Bildirgesi”ni kabul etti.

 4. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü’nün 6 Temmuz 2019 Dünya Kooperatifler Günü Mesajı

  05 Temmuz 2019 Cuma

  Bu yılki Dünya Kooperatifler Günü’nün teması “İnsana yakışır iş için kooperatif”

 5. SADA Kadın Kooperatifi Antalya Kadın Kooperatifleri Festivalinde

  02 Temmuz 2019 Salı

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kuruluşu desteklenen SADA Kadın Kooperatifi Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kadın Kooperatifleri festivaline katıldı.

 6. © PJ Tavera Photography 2019

  İklim değişikliyle ilişkili ısı stresindeki artışın 80 milyon işe eşdeğer verimlilik kaybına neden olacağı tahmin ediliyor

  01 Temmuz 2019 Pazartesi

  Küresel ısınmanın işle ilintili ısı stresinde artışa neden olması, verimliliğe zarar vermesi, iş kayıplarına ve ekonomik zarara yol açması bekleniyor. En yoksul ülkeler en çok etkilenecek.

Haziran 2019

 1. Gaziantep Üniversitesi SADA Kadın Kooperatifi ile Atölye Çalışması Gerçekleştirdi

  28 Haziran 2019 Cuma

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kuruluşu desteklenen SADA Kadın Kooperatifi Saya Atölyesi Gaziantep Üniversitesi Naci TOPÇUOĞLU Meslek Yüksekokulu Ayakkabı tasarım bölümü hocalarıyla 5 gün süren bir atölye çalışması gerçekleştirdiler.

 2. SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi 6. Dönem Seminerleri Gerçekleşti

  26 Haziran 2019 Çarşamba

  ILO Türkiye Ofisi tarafından UNWomen ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinde gerçekleştirilen temel yaşam becerileri ve mesleki eğitim kurslarını tamamlayan faydalanıcıların katılımıyla Türkiye’de iş yaşamı ve temel haklara dair seminerler GESOB etkinlik salonunda 17 – 25 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

 3. Gaziantep Üniversitesi’nden İş Güvenliği ve Sağlığı Üzerine Ziyaret

  24 Haziran 2019 Pazartesi

  UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi faydalanıcılarına Gaziantep Üniversitesi tarafından iş güvenliği ve sağlığı temalı bir ziyaret gerçekleştirildi.

 4. Uluslararası Çalışma Konferansı, temel Sözleşme ve Bildirge'nin kabulüyle sona erdi

  21 Haziran 2019 Cuma

  ILO'nun Yüzüncüyılında düzenlenen Uluslararası Çalışma Konferansı, iki hafta süren çalışma oturumları sonunda, şiddet ve taciz hakkında dönüm noktası teşkil eden hukuk belgeleri ve çalışma yaşamının geleceği hakkında bir Bildirge’yi kabul etti.