Haberler / Duyurular

Temmuz 2022

 1. ILO Türkiye Ofisi, 190 Sayılı Şiddet ve Tacizin Önlenmesi ILO Sözleşmesi ile Uyumlu Bir Çalışma Hayatı İçin “Değişimin Öncüleri Eğitici Eğitimi” Verdi

  07 Temmuz 2022 Perşembe

  Eğitim ile katılımcıların hem kendi kurumlarında hem de işbirliği yaptıkları kurumlarda ILO 190 sayılı sözleşme ile uyumlu olarak çalışma yaşamında şiddet ve tacizin önlenmesi konusunda gerek politika düzeyinde gerekse uygulama sürecinde dönüştürücü bir role sahip olmaları yönünde bilgi ve beceri kazanmaları amaçlanıyor.

 2. Sendikalar: Küresel salgının etkilerini sınırlamak için sosyal koruma kapsamının genişletilmesi gerekiyor

  05 Temmuz 2022 Salı

  Dünyanın dört köşesinden sendika liderleri ve temsilcileri, sosyal koruma kapsamının genişletilmesi ve sosyal koruma sistemlerinin güçlendirilmesinin en yüksek öncelik olduğunu dile getirdi. Küresel salgının olumsuz etkileri, hükümetlerin herkese sosyal koruma sağlaması gereğini ön plana çıkardı.

 3. © ILO 2022

  Üçlü çalışma grubu, ILO’nun tedarik zincirlerinde insana yakışır işe ilişkin çalışmalarında izlenecek yol konusunda uzlaştı

  05 Temmuz 2022 Salı

  ILO, üye devletlere ve üçlü yapı ortaklarına rehberlik ve destek sağlayarak, tedarik zincirlerinde insana yakışır işin başarılmasına yönelik girişimlerde öncü rol oynayacak.

 4. Sakarya’da Çocuk İşçiliği ile Mücadele Planlama ve Koordinasyon Toplantısı

  05 Temmuz 2022 Salı

  2022 Fındık Hasadı Öncesinde Çocuk İşçiliği ile Mücadele Planlama ve Koordinasyon Toplantılarının ikincisi Batı Karadeniz illeri ve Şanlıurfa temsilcilerinin katılımı ile Sakarya’da gerçekleştirildi.

 5. Mevsimlik Tarımda Fındık Hasadında Çocuk İşçiliği ile Mücadele çalışmaları kapsamında görev yapacak öğretmenler için bilgilendirme seminerleri düzenlendi

  05 Temmuz 2022 Salı

Haziran 2022

 1. İnsana yakışır iş ve sosyal ve dayanışma ekonomisine ilişkin sonuçlar 110. Uluslararası Çalışma Konferansı’nda kabul edildi

  30 Haziran 2022 Perşembe

  ILO’nun üçlü ortakları, 10 gün süren görüşmelerin ardından insana yakışır iş ve sosyal ve dayanışma ekonomisine ilişkin Sonuçlar’a ulaştılar.

 2. © G7 2022

  ILO, G7 Liderler Bildirgesi’ndeki taahhütleri memnuniyetle karşıladı

  29 Haziran 2022 Çarşamba

  ILO, G7 liderlerinin toplumsal cinsiyet eşitliği, enflasyon ve iklim değişikliği, sürdürülebilir ve kapsayıcı geleceğe adil geçiş konularında yeni taahhütlerini memnuniyetle karşıladı.

 3. ILO Türkiye Ofisi “Ev İşçilerinin Hakları Ödenir” Mesajı Vererek ILO Ev İşçileri Sözleşmesinin Desteklenmesi Çağrısında Bulundu

  24 Haziran 2022 Cuma

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi 23 Haziran 2022 tarihinde İstanbul Beyoğlu Sinema Müzesi’nde gerçekleştirdiği etkinlikle, ev işçilerinin sorunlarına ve hak arayışına dikkat çekerek ILO’nun 189 Sayılı Ev İşçileri için İnsana Yakışır İş Sözleşmesi’nin desteklenmesi çağrısında bulundu.

 4. ILO’dan Fındık Hasadı Öncesinde Samsun’da Çocuk İşçiliği ile Mücadele Planlama ve Koordinasyon Toplantısı

  23 Haziran 2022 Perşembe

  ILO fındık hasadında çocuk işçiliğiyle mücadele alanında yürüttüğü iki proje kapsamında kurumlara yönelik planlama ve koordinasyon toplantısı düzenlendi.

 5. © M. Crozet / ILO/OIT 2022

  Mobil telefon uygulaması, dışarıda çalışanların güneşin tehlikelerinden korunmasına yardım ediyor

  21 Haziran 2022 Salı

  Deri kanseri önlenebilir olduğu halde, her yıl dünyada 120.000’i aşkın insan bu hastalıktan ölüyor, 2020 yılında ise 1,5 milyonu aşkın insana da deri kanseri teşhisi konuldu.