Haberler / Duyurular

Aralık 2018

 1. İşgücü Göçü

  ILO’nun yayınladığı yeni rakamlar, dünyada 164 milyon göçmen işçi olduğunu gösteriyor

  07 Aralık 2018 Cuma

  Araştırmaya göre, bazı menşe ülkeler kendi işgüçlerinin en üretken kısmını kaybediyor.

 2. Haberler

  ILO 10. Avrupa Bölge Toplantısında taraflarca kabul edilen İstanbul İnisiyatif Dokümanı ILO Yönetim Konseyinde kabul edildi

  05 Aralık 2018 Çarşamba

  -ILO Türkiye Direktörü Özcan: “İstanbul İnisiyatifinin ILO Yönetim Konseyince kabul edilmesinden memnuniyeti duyuyoruz. Resmiyet kazanan doküman şimdi ILO tarafından üye ülkelerle paylaşılacak”

Kasım 2018

 1. Haberler

  Şanlıurfa’da Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliği ile Mücadele Etkinliği Gerçekleştirildi

  30 Kasım 2018 Cuma

  Şanlıurfa Valiliği himayesinde, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliği ile Mücadele Etkinliği’, 29 Kasım 2018 tarihinde Şanlıurfa’da yapıldı.

 2. ILO 2018-2019 Küresel Ücret Raporu Yayınlandı

  Anne Olmanın Bedelini En Ağır Çalışan Türk Kadını Ödüyor

  30 Kasım 2018 Cuma

  - ILO Türkiye Direktörü Özcan: “Kadınlara hak ettiği ücreti ödememek, kadına karşı şiddetin en kötü biçimlerinden birisi”

 3. © Betsy Davis / UN Women 2018

  Haberler

  Küresel ücret artışı, 2008’den bu yana en düşük düzeyde; öte yandan, kadınlar hala erkeklerden yüzde 20 daha az kazanıyor

  30 Kasım 2018 Cuma

  ILO’nun son yayınlanan Küresel Ücret Raporu, küresel ücret artışının zayıf olduğunu; öte yandan da, dünya genelinde yüzde 20 civarında olan kadın-erkek ücret farkının kabul edilemez derecede yüksek düzeylerde seyrettiğini gösteriyor.

 4. Haberler

  SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezinde Kooperatif Kurma Çalışmaları Kapsamında Odak Grup Toplantıları Gerçekleştirildi

  27 Kasım 2018 Salı

  UNWomen, ILO ve ASAM işbirliği ile Gaziantep’te sürdürülen “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulması hedeflenen “kadın kooperatifi” için proje faydalanıcılarıyla odak grup toplantıları gerçekleştirildi.

 5. Haberler

  SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi İkinci Dönem Seminerleri Başarıyla Tamamlandı

  26 Kasım 2018 Pazartesi

 6. Haberler

  Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliği ile Mücadele Faaliyet Değerlendirme Toplantısı

  23 Kasım 2018 Cuma

  Ulusal ve yerel paydaşların katılımıyla gerçekleşen toplantıda mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin sona erdirilmesine yönelik 2018 yılı fındık hasat sezonu faaliyetleri ve farklı ürün gruplarında mücadeleyi yaygınlaştırma yolları ilgili politikalar çerçevesinde tartışıldı.

 7. Haberler

  Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliği ile Mücadele Konferansı

  23 Kasım 2018 Cuma

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliği ile Mücadele Konferansı’, 21 Kasım 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleşti.

 8. Haberler

  Hayata Fırsat Projesinin Açılışı Yapıldı

  22 Kasım 2018 Perşembe

  - ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan: " İnsan onuruna yakışan şartlarda çalışmak her insanın hakkıdır. " -AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Berger: “İnsani destekten sosyo-ekonomik desteğe geçiyoruz”