Haberler / Duyurular

Ekim 2020

 1. COVID-19 Salgınına Rağmen 2020 Fındık Hasat Dönemi Çocuk İşçiliği ile Mücadelede Başarı ile Tamamlandı

  16 Ekim 2020 Cuma

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü ortaklığında yürütülen “Türkiye’deki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” çerçevesinde çocuk işçiliği ile mücadele için yürütülen faaliyetler salgın faktörüne rağmen başarıyla tamamlandı.

 2. Hayata Fırsat Projesi ile Mesleki Yeterlilik Belgesine Kavuştular

  08 Ekim 2020 Perşembe

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü (UİGM) tarafından yürütülen "Hayata Fırsat Projesi" kapsamında düzenlenen meslek eğitimlerini başarıyla tamamlayan Türk ve Suriyeli kursiyerler mesleki yeterlilik belgelerine kavuştu.

 3. © Kivanc Ozvardar / ILO 2020

  İstihdama destek İşyerinde Mesleki Eğitim ve Gelişim Programı (İŞMEP) ile devam ediyor

  07 Ekim 2020 Çarşamba

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), kısa süre önce başlayan İşyerinde Mesleki Eğitim ve Gelişim Programı (İŞMEP) ile beceri geliştirme ve istihdam olanaklarının artmasına katkıda bulunmaya devam ediyor. Bu çok yönlü ve kapsayıcı programla, COVID-19 döneminde giderek artan zorluklarla karşı karşıya kalan işletmeleri ve iş arayanlar destekleniyor.

 4. ILO Türkiye Ofisi ve TÜİK Ortak Araştırmasına Göre Türkiye’de Cinsiyete Dayalı Ücret Farkı % 15.6

  05 Ekim 2020 Pazartesi

  ILO Türkiye Ofisi ve TUİK tarafından 30 Eylül 2020 tarihinde yapılan webinarda açıklanan verilere göre cinsiyete dayalı ücret farkı yaş ilerledikçe ve eğitim seviyesi düştükçe daha fazla artıyor.

 5. Türk Mikroverilerinde Suriyeli Mültecilerin Tespit Edilmesi

  02 Ekim 2020 Cuma

  Luis Pinedo-Caro’nun Türk mikroverilerinde Suriyeli mültecilerin tespit edilmesi ile ilgili makalesi yayınlanmıştır.

 6. © U.S. National Archives 2020

  Tüm kadınlar çalışan kadındır

  01 Ekim 2020 Perşembe

  Çığır açan Pekin Kadın Konferansı’nın 25 yılında, toplumsal cinsiyet eşitliğinin var olduğu bir dünya hedefine hala ulaşılmış değil. Pekin’de ILO heyetine başkanlık eden ILO’nun ilk kadın Genel Direktör Yardımcısı Mary Chinery-Hesse, Konferans ve neler yapılması gerektiği hakkında düşüncelerini paylaşıyor.

Eylül 2020

 1. ILO ile TÜİK’in ortak çalışmasıyla hazırlanan “Cinsiyete Dayalı Ücret Farkının Ölçümü: Türkiye Uygulaması Raporu” çevrim içi seminerle kamuoyuna sunuldu

  30 Eylül 2020 Çarşamba

 2. ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan’ın 30 Eylül 2020’de Yapılan “Cinsiyete Dayalı Ücret Farkının Ölçümü Raporu” Webinarındaki Konuşması

  30 Eylül 2020 Çarşamba

 3. © ILO 2020

  COVID-19 dünya genelinde çok büyük işgücü geliri kayıplarına neden oluyor

  23 Eylül 2020 Çarşamba

  COVID-19’un işgücü piyasaları üzerindeki etkilerine ilişkin yeni ILO analizi, işgücü gelirlerinde “çok büyük” bir düşüş ve mali canlandırma açığı olduğunu ortaya koyuyor; ve bu durum, zengin ve yoksul ülkeler arasındaki eşitsizliği daha da artırma riski taşıyor.

 4. ILO Gözlem: COVID-19 ve Çalışma Yaşamı, 6. Baskı

  23 Eylül 2020 Çarşamba