Duyuru

İŞMEP beş ilde başvuru almaya devam ediyor!

Haberler | 03 Ağustos 2022 Çarşamba

ILO, İşyerinde Mesleki Eğitim ve Gelişim Programı’nı (İŞMEP) üç yeni ilde daha uygulayarak hem çalışanları hem de işverenleri desteklemeye devam ediyor. İŞMEP, işgücü piyasasının hızla değişen ihtiyaçlarına uygun olarak beceri geliştirmeyi destekliyor. Gaziantep ve Ankara’daki uygulamalarına benzer şekilde, İŞMEP ile Adana, Bursa ve Denizli’de 700 iş arayan özel sektör işletmelerindeki açık işlere yerleştirilecek ve mesleki becerileri geliştirilecek.

İŞMEP ile iş arayanların mesleki yetkinlikleri, ILO’nun bu illerdeki uygulama ortakları olan Adana Organize Sanayi Bölgesi, Denizli Organize Sanayi Bölgesi ve Bursa Yıldırım Belediyesi iş birliğiyle verilen işbaşı ve iş dışı eğitimlerle güçlendiriliyor. İlgili illerdeki işbaşı eğitimler işverenler tarafından işyerlerinde, iş dışı eğitimler ise söz konusu uygulama ortakları tarafından veriliyor.

Tüm bu illerdeki programa başvurular 31 Ağustos’a kadar uzatıldı.

İŞMEP ile ilgili daha fazla bilgi için, aşağıdaki linklere tıklayın:

Adana

Ankara

Bursa

Denizli

Gaziantep

İŞMEP, Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü ile koordinasyon içinde ILO Türkiye Ofisi tarafından uygulanan ve KfW Kalkınma Bankası aracılığıyla Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana Yakışır İş Fırsatlarının Desteklenmesi Projesi” kapsamında hayata geçirilmektedir.