ILO’nun “Hayata Fırsat Projesi” Kapsamındaki Mesleki Eğitim Kursları Konya’da KARSEM İşbirliğiyle Devam Ediyor

Sayacılık alanında eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Haberler | 22 Ağustos 2019 Perşembe
KONYA - Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) Hayata Fırsat Projesi kapsamında düzenlenen mesleki eğitim kursları Konya’da KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARSEM) işbirliğinde devam ediyor.

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen, ILO tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü (UİGM) işbirliğinde yürütülen “Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Ev Sahibi Topluluklar İçin İş Yaratma ve Girişimcilik Fırsatları” Projesinin Konya’daki eğitimleri devam ediyor. Konya’daki Türk vatandaşları ve Geçici Koruma Sağlanan Suriyelilerin ekonomik ve sosyal olarak güçlendirilmesini hedefleyen ve kısa adı “Hayata Fırsat” olan proje kapsamında KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KARSEM) tarafından 9 farklı alanda mesleki ve teknik eğitimler düzenleniyor.

Sayacılık kursu mezun verdi

KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezi (KARSEM) tarafından düzenlenen 124 saatlik sayacılık eğitimini başarıyla tamamlayan 19 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Sayacılık kursunda 17 Geçici Koruma Sağlanan Suriyeli ve 2 Türk vatandaşı eğitim aldı. Mezunlar KARSEM sertifikası aldı.

Proje kapsamında KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 10 farklı alanda (Su Bazlı Boyacılık, Dış Ticaret, Adli Kalem İşleri, Ön Muhasebe, Dokuma Yüzey Makineciliği, Kadın Temel Etek Dikimi, AutoCAD, Sayacılık) mesleki eğitim kursları düzenleniyor.

Hayata Fırsat Projesi ile Türk vatandaşları ve Geçici Koruma Sağlanan Suriyelilerin ekonomik ve sosyal olarak güçlendirilmesi hedefleniyor.