SADA Kadın Kooperatifi Antalya Kadın Kooperatifleri Festivalinde

UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kuruluşu desteklenen SADA Kadın Kooperatifi Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kadın Kooperatifleri festivaline katıldı.

Haberler | 02 Temmuz 2019 Salı
26-30 Haziran tarihinde Muratpaşa Kent Meydanında gerçekleşen festivalde 50 kadın kooperatifi ürünleriyle katıldı. SADA Kadın Kooperatifinin de plaj çantası, bez çantalar, makyaj çantası, masa örtüsü, nevresim takımları gibi yoğunluklu olarak tekstil ürünlerinden oluşan üretimleriyle katıldığı festivalde kooperatif üyesi kadınlar ürünlerini sergileme ve satma olanağı buldu.

Katılımcı kadın kooperatifleriyle tanışma ve SADA Kadın Kooperatifini tanıtma olanağı bulan kooperatif üyeleri ayrıca Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen iki günlük çalıştaya katıldılar. Kadın kooperatiflerinin önemi, çalışma alanları ve sorunlarının paylaşıldığı çalıştayda pazarlama ve e-ticaret hakkında da uzman kurumlarla sohbet etme olanağı buldular.

Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından da plaket verilen SADA Kadın kooperatifi üyeleri festivali kadın kooperatifleriyle dayanışma ve coşkuyla tamamladılar.