SADA Kadın Merkezi Faydalanıcıları Gaziantep Kitap Günlerinde

UN Women tarafından yürütülen, ILO ve ASAM'ın uygulayıcı ortağı olduğu “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında faaliyet gösteren SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi faydalanıcıları Gaziantep Kitap Günleri fuarına katıldılar

Haberler | 28 Mayıs 2019 Salı
Bölgenin en büyüğü kabul edilen, 5’inci Gaziantep Kitap ve Kültür Günlerine bu yıl 240 yayınevi katıldı. 17-26 Mayıs tarihleri arasında açık olan kitap fuarına SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi faydalanıcılarından Kuaförlük, Türkçe A1 ve A2 sınıfları ile bilgisayar sınıfından faydalanıcılarından 82 Suriyeli, 4 Lübnanlı, 1 Afganistanlı ve 15 TC vatandaşı toplamda 103 faydalanıcı katıldı.

Tüm kitap evlerini tek tek gezen kadınlar kitap fiyatlarını sorup fikir edindiler. Türkçe sınıfı faydalanıcıları için Türkçe dil pratiği yapma imkânı da sunan kitap fuarında kadınlar en çok şiir kitaplarına ilgi gösterdiler.Fuara katılan faydalanıcılar ayrıca çocukları için test kitapları, okula destek kitapları aldılar. Küçük çocukları olan kadınlar ise boyama kitapları standlarına ilgi gösterirken çocuk çocuk kitapları ve eğitici oyun kitapları aldılar.


Arapça kitapların bulunduğu stantlarda da vakit geçiren kadınlar hem çocuklarını hem kendilerini geliştirecek kaynaklar buldukları için mutluluklarını ifade ettiler.