SADA Kadın Kooperatifi Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’ni Gaziantep Garında Karşıladı

5 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Sirkeci Garından yola çıkan Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treninin altıncı durağı Gaziantep oldu.

Haberler | 18 Nisan 2019 Perşembe
Sosyal Kooperatifleri tanıtmak, anlatmak, daha fazla dezavantajlı bireylerin yararlanmasını sağlamak amacıyla “Ticaret Bakanlığı” bünyesinde hazırlanan “Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni”ni 15 Nisan’da Gaziantep Garına ulaştı. Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Sayın E. Alper Bozkurt’un ve Gaziantep Ticaret İl Müdürü Kürşat Turpçu’nun katılımı ve konuşmalarıyla gerçekleşen Gaziantep Garı Karşılama Törenine, ILO Türkiye Ofisi’nin UNWomen ve ASAM işbirliği ile sürdürdüğü “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Dayanıklılığının Artırılması Projesi” kapsamında kurulan SADA Kadın Kooperatifinden kadınlar da renkli pankartlarıyla ve coşkularıyla renk kattılar.

Gaziantep Garı Karşılama Töreninden sonra Gaziantep Ticaret Odasında gerçekleşen toplantıya da katılan SADA Kadın Kooperatifinden 50 kooperatif ortağı kadın, kooperatif kuruluş hikayelerini, Suriyeli ve Türkiyeli kadınların nasıl bir araya geldiklerini ve el ele verdiklerini de kürsüden anlatma fırsatı buldular. SADA Kadın Kooperatifinin katılımı sebebiyle tüm sunum ve konuşmaların Arapçaya çevrilmesi ise kadınlar arasında mutluluk ve ilgiyle karşılandı. Ayrıca SADA Kadın Kooperatifi, Ticaret Odasında açtığı stand ile ürünlerini sergilerken toplantı katılımcılarına ikramlarda bulunarak yeni kurulan kooperatiflerini anlatma fırsatı buldular.
<<