Haberler

ILO, İHKİB VE UİB işbirliğinde işletmelere devlet destek ve teşvikleri anlatıldı

“İstihdama Yönelik Devlet Destek ve Teşvikleri” konulu seminerler İstanbul ve Bursa’da düzenlendi

Haberler | 14 Mayıs 2018 Pazartesi

İSTANBUL
- Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ve Uludağ İhracatçılar Birliği (UİB) işbirliği ile“İstihdama Yönelik Devlet Destek ve Teşvikleri” konulu seminerler düzenlendi.

İstanbul ve Bursa’da düzenlenen seminerlere birlik üyesi işletme temsilcileri katıldı.

Seminerlerden ilki 8 Mayıs Salı günü, İstanbul Dış Ticaret kompleksinde yapıldı. SGK İstanbul ve İŞKUR temsilcileri 2018 yılı istihdam teşvikleri hakkında üye işletmeleri bilgilendirdi.Seminerde üyelerin sorunları da ele alındı. Seminerin ikinci yarısında, İstanbul Kalkınma Ajansı uzmanları yatırım teşviklerini anlatırken İHKİB yetkilileri de tasarım ve fuar destekleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Seminer programının ikincisi 9 Mayıs’ta Bursa’da düzenlendi. Bursa Uludağ İhracatçılar Birliği ev sahipliğinde yapılan seminerde Bursa SGK İl Müdürü Mustafa Yılmaz ve İŞKUR temsilcileri üye işletmeleri istihdam teşvikleri konusunda bilgilendirdi. Bursa semineri, Bursa Bilecik Eskişehir Kalkınma Ajansı uzmanlarının Ekonomi Bakanlığı yatırım teşvikleri hakkında sunumları ve UİB’in üye işletmelere yönelik desteklerini anlatması ile tamamlandı.

Seminerler, ILO Türkiye Ofisi tarafından yürütülen"Suriyeli Mülteciler ve Ev Sahibi Toplulukların İşgücü Piyasasına Entegrasyonunun Güçlendirilmesi” projesi kapsamında ILO ve İHKİB arasındaki geçen hafta imzalanan işbirliği kapsamında düzenlendi.