ILO Türkiye Ofisi

 • Taziye mesajı

  Kalplerimiz ve düşüncelerimiz Ankara’daki patlamada yaşamını yitirenlerle

  LO, onlarca insanın yaşamını yitirmesine ve yüzlercesinin ağır biçimde yaralanmasına neden olan Ankara’daki “Emek, Barış ve Demokrasi” mitingindeki barışçıl göstericileri hedefleyen acımasız saldırı karışısında derinden sarsılmış ve üzülmüştür.

  Türk halkıyla dayanışma içinde birlikteyiz ve kazada yaşamını kaybedenlerin ailelerine, arkadaşlarına ve yakınlarına en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Olayda yaralananların en kısa sürede ve tam olarak iyileşmesini diliyoruz.

 • Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri

  Günümüzde Çalışma Yaşamı

  “İnsana yakışır iş ve kapsayıcı büyüme,” BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma için 2030 Gündemi’nin hedeflerinden biridir. Fakat, bugün dünyada insana yakışır işin durumu nedir? ILO Genel Direktörü Guy Ryder köklü değişim ve artan eşitsizlikle boğuşan dünyada İnsana Yakışır İşe ilişkin önlemlere işaret ediyor.

 • İstihdam ve Cinsiyet Eşitliği

  Çocuk bakım merkezleri ve okul öncesi eğitime yatırım Türkiye'de istihdam ve toplumsal cinsiyet eşitliğini arttıracak

  Yeni yapılan bir araştırmaya göre kamu yatırımlarının erken çocukluk bakımı ve okul öncesi eğitimin genişlemesi için harcanması başta kadınlar olmak üzere herkes için daha fazla iş imkanı yaratıyor ve cinsiyet eşitliğine katkıda bulunuyor.

 • Cinsiyet Eşitliği

  Toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalık eğitimi Akçakoca Esma Hanım Köyü Sosyal Destek Merkezi’nde yapıldı.

  Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) işbirliğiyle Akçakoca Sosyal Destek Merkezi ve civar köylerinde mevsimlik tarım işçilerinin çocukları ile erken çocukluk dönemi toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi yapıldı.

 • ILO Genel Direktörü Guy Ryder'ın CNNTürk Röportajı

  G20 kapsamında Türkiye’ye gelen ve CNNTurk’e konuşan ILO Genel Direktörü Guy Ryder, küresel anlamda çalışma hayatına dair en önemli sorunların işsizlik ve gelir dağılmı eşitsizliği olduğunu söyleyerek bu konuda dengeli dağılımı olan vergi ve ücret politikaları ile daha etkin sosyal koruma sistemlerini içeren sosyal ve ekonomik politikaların bir arada yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

  Ryder ayrıca, Türkiye’de yüksek seyreden iş kazalarının önlenmesi için yasal düzenlemeler kadar, kazaları önleme kültürünün oluşturulmasının da elzem olduğunu ifade etti.

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder'ın Hürriyet Gazetesi ile Röportajı