Canlı Yayın

ILO ve UNDP “perde” diyor!

ILO ve UNDP Türkiye Ofisleri iş birliğinde gerçekleşen canlı yayınlar serisinde bu kez de yaratıcı endüstriler ve sahne sanatları ele alını yor; hastalıkta ve sağlıkta sahnede, setlerde ve kamera önünde ve arkasında emek verenlerin, çalışmak zorunda olanların durumlarına ve COVID-19 salgınıyla beraber değişen hayatlarına ve beklentilerine ışık tutuluyor.

Oyuncular Sendikası Genel Sekreteri, Oyuncu ve Seslendirme Oyuncusu Sercan Gidişoğlu ile 3 Şubat’ta gerçekleştirilecek canlı yayında, COVID-19’un sektördeki genç işgücüne etkisi, güvencesizlik, denetimsizlik, işsizlik gibi konularda devletin düzenleyici-denetleyici rolü, özel sermayenin mali ve hukuki sorumluluğu, sivil toplum, tüketici ve bireylerin farkındalığının arttırılması ve ötesine dair beklentileri “hak temelli” bir yaklaşımla masaya yatırılacak. Özellikle COVID-19’un bu sektördeki genç işsizliği üzerine etkileri de değerlendirilecek. Canlı yayın UNDP Türkiye instagram hesabından saat 16:00’da gerçekleştirilecek.

ILO ve UNDP Kasım 2020’den beri COVID-19’un genç işsizliği üzerine etkileri konusunda ortak çalıştaylar ve canlı yayınlar düzenliyor. Tüm bu çalışmalar; Japonya Hükümeti tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi ve ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu (USBPRM) tarafından finanse edilen ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yürütülen Türkiye’de Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için İnsana Yakışır İş Fırsatları Projesi kapsamında gerçekleştiriliyor.